Wyjątkowo spokojnie

PAT
Mistrzynie Europy wygrały wczoraj ze słabiutką Argentyną. Kluczowy mecz w Pucharze Świata Polki rozegrają dziś z Koreą Płd. Podopieczne Andrzej Niemczyka odniosły trzecie zwycięstwo w PŚ - wcześniej pokonały po 3:2 ...

Mistrzynie Europy wygrały wczoraj ze słabiutką Argentyną. Kluczowy mecz w Pucharze Świata Polki rozegrają dziś z Koreą Płd.

Podopieczne Andrzej Niemczyka odniosły trzecie zwycięstwo w PŚ - wcześniej pokonały po 3:2 Turcję i USA. Polska walczy o punkty w rankingu FIVB, które dadzą jej prawo gry w kwalifikacyjnym turnieju interkontynentalnym do igrzysk w Atenach. Do tego potrzebne było m.in. zwycięstwo nad Argentyną. Chodziło również o to, żeby przed ważnym spotkaniem z Koreą Płd, odnieść je jak najmniejszym nakładem sił. Plan został zrealizowany. Tylko na początku pierwszego seta i w połowie trzeciego gra była wyrównana. W trzeciej partii rywalki nawet prowadziły 18:15, ale po drugiej przerwie technicznej straty zostały odrobione. - Przeciwnik nie był trudny, dlatego nasza gra była spokojna. Nasz zespół popełnił mniej błędów - mówiła po meczu rozgrywająca polskiego zespołu, Magdalena Śliwa, która na parkiet weszła tylko na ostatnią akcję.

Polska - Argentyna 3:0

3:0 (25:16, 25:18, 25:21)

Polska: Bełcik (5 pkt), Niemczyk-Wolska (8), Skowrońska (6), Liktoras (7), Frątczak (11), Glinka (18), Barbachowska (libero) oraz Żebrowska (2), Śliwa.