Wyjazd do Lublina

BIN, PA
Po udanej inauguracji rozgrywek kibice Stali liczą na kolejne zwycięstwo dziś w Lublinie.
Przeciwnikiem ostrowian będzie zespół Startu, który po 20-letniej przerwie powrócił na parkiety ekstraklasy. W Ostrowie wszyscy są przekonani, że koszykarze wywalczą w Lublinie komplet punktów.

Na inaugurację ligi gracze Startu przegrali na własnym parkiecie z Prokomem Trefl Sopot 70:93. Czy także brązowi medaliści pokonają lublinian? Trener Andrzej Kowalczyk ostrzega jednak przed hurraoptymizmem. Lublinianie zrobią wszystko by wygrać, gdyż beniaminek musi szukać punktów głównie na własnym parkiecie - mówi szkoleniowiec Stali. Poza tym, będą chcieli zrehabilitować się za porażkę z wicemistrzami Polski. Z takim drużynami gra się ciężko. Wierzę jednak w zwycięstwo. Mecz w Lublinie rozpocznie się o godz. 19.00.

Dzisiaj także, o godz. 16.00 w poznańskiej Arenie odbędzie się spotkanie towarzyskie, w którym zmierzą się koszykarki Quaya POSiR i Unii Swarzędz. Dla tego drugiego zespołu będzie to ostatni sprawdzian przed ligową inauguracją w najbliższą sobotę. Oprócz Unii w I lidze koszykarek Wielkopolskę będzie reprezentować Ostrovia.

Program spotkań drugiej kolejki:

Prokom Sopot - Legia Warszawa, Komfort Stargard - Idea Śląsk Wrocław, Noteć Inowrocław - MKS Pruszków, Czarni Słupsk - Polonia Warszawa, Unia Tarnów - Anwil Włocławek, Start Lublin - Stal Ostrów (godz. 19).