Wymarzony powrót

SZKI

Mirosław Szymkowiak jest już zdrowy i wrócił do gry po ponaddwumiesięcznej przerwie. Piłkarz reprezentacji Polski wystąpił w piątkowym meczu tureckiej ekstraklasy, a jego Trabzonspor pokonał u siebie Rizespor 3:1 (2:0). Popularny „Szymek“ walnie przyczynił się do tego zwycięstwa, asystując przy dwóch golach.
Polak grał przez 66 minut i został zmieniony przez Mehmeta. Najpierw dobrze wyprowadził akcję Trabzonsporu zakończoną celnym strzałem Yattara w 20 min., a później miał udział przy trafieniu Fatiha pod koniec pierwszej połowy. – Nieskromnie powiem, że wyszły mi znakomite zagrania. Lepszego powrotu na boisko nie mogłem sobie wymarzyć – przyznał pomocnik „biało-czerwonych“ We wrześniu, w spotkaniu ligowym z Gaziantepsporem, Szymkowiak doznał poważnej kontuzji kostki prawej nogi i krótko po tym musiał się poddać operacji.
W 14 meczach Trabzonspor zgromadził 19 punktów i zajmuje ósme miejsce w ekstraklasie, w której prowadzi inny stołeczny klub Fenerbahce.

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny