Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

XV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na Uniwersytecie Przyrodniczym

Magdalena Nowy
Tajemniczy świat naczyń krwionośnych, prawdziwy Boa Dusiciel, izolacja DNA w domowych warunkach, malowanie bakteriami – to tylko kilka atrakcji, jakie czekają na Was na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu...

Tajemniczy świat naczyń krwionośnych, prawdziwy Boa Dusiciel, izolacja DNA w domowych warunkach, malowanie bakteriami – to tylko kilka atrakcji jakie czekają na Was na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, w ramach XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki , który odbędzie się 27 marca 2012 r.

W ramach tegorocznej edycji przygotowaliśmy ponad 80 imprez, podczas których będzie można wziąć udział w warsztatach, konkursach, wykładach oraz eksperymentach. To wspaniała okazja do poszukiwania nowych pasji, odkrycia czegoś nowego. XV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki jest niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi do zgłębiania tajników Nauki oraz do zapoznania się z ofertą edukacyjną Uczelni, która może w przyszłości okazać się idealnym miejscem do zdobywania wiedzy i rozwoju ich własnych zainteresowań.

Inauguracja festiwalu, siedemnaście wykładów oraz zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Medycznego, podobnie jak imprezy Akademii Muzycznej, Uniwersytetu Medycznego oraz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędą się w nowoczesnym Centrum Kongresowo-Dydaktycznym przy ul. Przybyszewskiego 37 w Poznaniu.

Na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu będziecie mogli wysłuchać wykładów, prezentacji i warsztatów w budynku Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska, Kolegium im. K. Gawęckiego, - budynku Wydziału Technologii Drewna, Collegium Maximum, budynku Pilotowej Stacji Biotechnologii, budynku Instytutu Inżynierii Rolniczej, Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, budynku Biocentrum, budynku Katedry Chemii, Collegium Cieszkowskich.

Podczas XV Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przedstawią ciekawostki z zakresu inżynierii genetycznej, odpowiedzą na pytania dotyczące wpływu diety na nasze DNA, wprowadzą Was w tajniki żywności bioaktywnej, której spożywanie poprawia nie tylko samopoczucie, ale również zdrowie i urodę.

Festiwal to również okazja do zwiedzania dziewiczej Gwinei oraz mroźnej i niebezpiecznej Syberii. Wraz ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędziecie podróż po świecie mikroorganizmów takich jak wirusy i bakterie. Jeżeli interesujecie się robotyką i sztuczną inteligencją to nie może was zabraknąć na sesji popularno-naukowej przygotowanej przez pracowników Instytutu Inżynierii Rolniczej. W programie m.in. czego nie widzą roboty, jak bronić się przed atakami z Internetu, czym tak naprawdę jest sztuczna inteligencja.

Jesteśmy przekonani, że znajdziecie w programie propozycje odpowiadające waszym zainteresowaniom, które dostarczą niezapomnianych wrażeń.
Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: www.up.poznan.pl Serdecznie zapraszamy!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto