Z autokaru na boisko

LIC
Ewa Borys poprowadziła swój zespół do piątego zwycięstwa w tym sezonie. Fot. A. Szozda
Koszykarki Unii przyjechały do hali 20 minut przed planowym rozpoczęciem meczu. Szybko się przebrały, ale na dłuższą rozgrzewkę nie było już czasu. Nic dziwnego, że gospodynie po trzech minutach wygrywały 7:0, ale ...

Koszykarki Unii przyjechały do hali 20 minut przed planowym rozpoczęciem meczu. Szybko się przebrały, ale na dłuższą rozgrzewkę nie było już czasu. Nic dziwnego, że gospodynie po trzech minutach wygrywały 7:0, ale jeszcze przed końcem pierwszej kwarty podopiecznym Romana Habera udało się odrobić straty.

Beniaminek wysoko jednak postawił poprzeczkę, bowiem do 30 minuty prowadził różnicą kilku punktów. Aż ośmiokrotnie koszykarki Filaru trafiały zza linii 6,25 m. Na początku czwartej kwarty drużyna gości wygrywała 50:46 i mimo, że z powodu kontuzji parkiet musiała opuścić Joanna Jarkowska, swarzędzanki kontrolowały przebieg meczu.

Filar Sosnowiec - Unia Swarzędz 63:68

(12:13, 22:15, 12:16, 17:24)

Filar (najwięcej): Kośczielny 19, Januszek 16, Górka 11.
Unia Borys 15, J. Jarkowska 14, Lewandowska 14, Kośmider 13, K. Jarkowska 6, Sypniewska 4, Przybylak 2, Rolbiecka 0.