Zabrakło sił

BIN
Ostrowianki były bardzo blisko sprawienia niespodzianki. W Gorzowie po dwóch kwartach prowadziły z wiceliderkami pierwszej ligi 36:32. Na mecz do Gorzowa koszykarki Ostrovii pojechały w mocno okrojonym składzie.

Ostrowianki były bardzo blisko sprawienia niespodzianki. W Gorzowie po dwóch kwartach prowadziły z wiceliderkami pierwszej ligi 36:32.

Na mecz do Gorzowa koszykarki Ostrovii pojechały w mocno okrojonym składzie. Trener nie mógł skorzystać z usług Moniki Szymańskiej, Agaty Szymanowskiej, Moniki Łazarz oraz Katarzyny Skrzypczak. W tej sytuacji, gdy na parkiet weszła pierwsza piątka, Grzegorz Szajek musiał zadowolić się tylko jedną rezerwową Agnieszką Wróblewską. Przez pierwsze dwie kwarty ostrowianki grały wspaniale. Dobrze broniły, wyprowadzały szybkie i składne akcje, które kończyły celnymi rzutami. Niestety, w miarę upływu czasu zawodniczki z Ostrowa opadały z sił. Trudno im się dziwić, wszak Ilona Mądra, Urszula Biela, Monika Siwczak–Dajksler i Dominika Górczak nie opuściły boiska nawet na chwilę. Natomiast Urszula Herman grała 30 minut i tylko przez 10 minut zastąpiła ją Wróblewska. Wykorzystały to gorzowianki, które w końcówce odrobiły straty i ostatecznie wygrały.
- Dziewczyny rozegrały bardzo dobry mecz - mówi Grzegorz Szajek, trener Ostrovii. - Do pełni szczęścia wiele nam nie brakowało. Nie załamujemy się jednak. Walczymy, by do rundy play-off wystartować z piątego miejsca.

AZS Gorzów - Ostrovia 63:58

(17:21, 15:15, 18:12, 13:10).

PWSZ (najwięcej): Kozdroń 15, Żurowska 13, Kramer 10.

Ostrovia: Mądra 21, Siwczak 17, Górczak 13, Biela 7, Herman 0, Wróblewska 0.