Zadyszka Pocztowca

JAC
Rafał Grotowski (z prawej) zdobył bramkę dla Pocztowca, ale to Sławomir Choczaj i jego koledzy z Grunwaldu cieszyli się ze zwycięstwa 2:1.  Fot. W. Wylegalski
Rafał Grotowski (z prawej) zdobył bramkę dla Pocztowca, ale to Sławomir Choczaj i jego koledzy z Grunwaldu cieszyli się ze zwycięstwa 2:1. Fot. W. Wylegalski
Sensacyjnie zakończył się ligowy pojedynek Polonii Środa z mistrzem Polski poznańskim Pocztowcem. Średzianie wygrali bowiem 2:1. Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli po krótkim rogu w ostatniej, 70 minucie ...

Sensacyjnie zakończył się ligowy pojedynek Polonii Środa z mistrzem Polski
poznańskim Pocztowcem. Średzianie wygrali bowiem 2:1.

Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli po krótkim rogu w ostatniej, 70 minucie pojedynku, a do siatki łącznościowców trafił Bartłomiej Jagodziński. Wcześniej podopieczni trenera Zbigniewa Rachwalskiego wypracowali kilkanaście krótkich rogów, jednak ani razu nie zdołali pokonać bramkarza polonistów. Poznaniacy mieli ogromna przewagę, ale nic z niej nie wynikło i sensacja stała się faktem.
Dzień wcześniej łacznościowcy zmierzyli się z odwiecznym rywalem Grunwaldem i także przegrali 1:2. Ten mecz ułożył się po myśli wojskowych, którzy przeważali w pierwszej połowie i zdobyli dwa gole - Tomasz Dutkiewicz po krótkim rogu i z karnego. Po przerwie lepszy był Pocztowiec, który zepchnął Grunwald do głębokiej defensywy. W 48 minucie Rafał Grotowski zdobył kontaktową bramkę. Kilka minut później ten sam zawodnik ponownie trafił do siatki wojskowych po krótkim rogu, jednak sędzia Dolata gola nie uznał. Była to kontrowersyjna decyzja arbitra, z którą trudno było się zgodzić. Pocztowiec nie zdołał już wyrównać i tym samym stracił status drużyny niepokonanej. Ostatnia seria okazała się dla łącznościowców pechowa, ale trener Rachwalski spokojnie podchodzi do zaistniałej sytuacji: - w ostatnich meczach nie mogli zagrać dwaj podstawowi zawodnicy Zbigniew Juszczak i Dariusz Małecki, którzy są kontuzjowani. Wyraźnie było widać ich brak w zespole. Na naturalnej trawie w Środzie mieliśmy ogromną przewagę, ale nie wykorzystaliśmy wielu sytuacji podbramkowych i to się zemściło w ostatnich sekundach. To jest dopiero połowa rozgrywek, a wiosną takich błędów postaramy się już nie popełnić - zakończył szkoleniowiec Pocztowca.
Liderem po pierwszej rundzie rozgrywek jest Grunwald, który wygrał wszystkie mecze. Po sobotnim zwycięstwie z Pocztowcem, wczoraj wojskowi pokonali Lecha 6:2, ale rywale dość długo skutecznie się bronili. Lechici prowadzili 1:0, a potem remisowali z Grunwaldem 2:2. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich pięciu minutach, kiedy wojskowi zdobyli trzy gole. Teraz w rozgrywkach nastąpi długa przerwa, a laskarze powrócą na otwarte boiska pod koniec marca 2005 roku.

Wyniki

Grunwald Poznań - Pocztowiec Poznań 2:1 (2:0)
bramki: dla Grunwaldu - T. Dutkiewicz 2 (26-krótki róg, 35-karny); dla Pocztowca - Rafał Grotowski (48).
Rogowo - AZS AWF Poznań 1:0 (0:0)
bramka: Wódczak (48-krótki róg).
Gąsawa - Ósemka Tarnowskie Góry 3:2 (1:1)
bramki: dla Gąsawy - Kusyk (11), Ciemny (36-krótki róg), Jarmołowicz (56); dla Ośemki - Sołtysik (25-krótki róg), Lewandowski (62).
Polonia Środa - Lech Poznań 2:1 (2:1)
bramki: dla Polonii - M. Nowak 2 (5, 29); dla Lecha - Ł. Staniczek (6-karny).
Start Gniezno - Pomorzanin Toruń 4:3 (3:1)
bramki: dla Startu - Fredyk 2 (8 i 60-krótkie rogi), Marcin Grotowski 2 (28, 32); dla Pomorzanina - Michał Makowski (27-krótki róg), Marcin Makowski (38), Szrejter (55).
Gąsawa - AZS AWF 2:1 (1:0)
bramki: dla Gąsawy - Hutek (13), Jarmołowicz (52); dla AZS - Wrzesiński (59).
Rogowo - Ósemka 3:0 (1:0)
bramki: Wódczak 2 (7, 58-krótki róg), Karpiński (70).
Grunwald - Lech 6:2 (2:1)
bramki: dla Grunwaldu - Danelski 2 (54, 66), Kluczyński (24-krótki róg), Grzeszczak (35), T. Dutkiewicz (65-krótki róg), Sł. Choczaj (68); dla Lecha - Kurc 2 (19, 42).
Polonia - Pocztowiec 2:1 (1:1)
bramki: dla Polonii - P. Markiewicz (11), Jagodziński (70-krótki róg); dla Pocztowca - K. Wybieralski (24).