Zagrali o puchar marszałka

Lilia Łada
Lilia Łada
Niecodzienny mecz piłki siatkowej odbył się we wtorkowy poranek w XI LO w Poznaniu. O puchar Marka Woźniaka, marszałka Wielkopolski walczyły drużyny Technikum Elektrycznego nr 2 i XI LO.

Obydwie reprezentacje walczyły zażarcie na zmianę wygrywając sety. Całość srogim okiem sędziowała niezależny sędzia Marta Lisewska.

Przez większość meczu prowadziła "jedenastka" i ostatecznie to ona okazała się lepsza podczas tego meczu. Drużyna z XI LO pod dowództwem kapitana Jakuba Skrzypczaka (trener Paweł Morawski) odniosła zwycięstwo nad ZSE nr 2 z kapitanem Patrykiem Polem (trener Wojciech Leśniewski) 3:1 w setach 25:22, 22:25, 25: 22, 25:21.

Mecz zakończył się wręczeniem zwycięzcom pucharu, a wszystkim zawodnikom nagród ufundowanych przez sponsorów: Stowarzyszenie Aikido Nishio, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Remondis i Sanitech. Zawodnicy technikum zapowiedzieli rewanż już W pierwszych dniach września.