18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zapomniani bohaterowie Mateusza Biskupa w Starym Browarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Małgorzata Mrozek
Mateusz Biskup spotkał się w czwartek w Starym Browarze z czytelnikami swojego bloga oraz niedawno wydanej na jego podstawie ksiażki „Śladami zapomnianych bohaterów”.

- O w mordę, ale cegła, nie spodziewałam się, że to będzie ponad 600 stron, a to historie z zaledwie roku i kilku miesięcy – mówił Mateusz „Biszop” Biskup na spotkaniu z czytelnikami zapytany o wrażenia, jakie odniósł w chwili, gdy po raz pierwszy zobaczył swoją książkę.

Autor książki „Śladami zapomnianych bohaterów” i zarazem Bloger Roku 2010 spotkał się w czwartek ze swoimi czytelnikami w salonie Empik Stary Browar. Zainteresowanie było tak duże, jak samą jego książką – ogromne.

Czytaj także: Bloger roku 2010 Mateusz Biskup wydaje książkę

Spotkanie rozpoczęło się przed czasem i szybko zakończyło, czego nie można powiedzieć o podpisywaniu książek. To ciągnęło się w nieskończoność, równie jak kolejka, która zaskoczyła nie jednego z klientów Empiku.

Książka, jak sam mówił autor, cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie sprawiło to jednak tak wielkiego zainteresowania jego osobą, by mówić o uciążliwej popularności, zwłaszcza, że Mateusz Biskup od kilku lat mieszka w Szkocji.

- Mieszkam w niewielkim miasteczku na północy Szkocji i niewiele osób wie, że prowadzę bloga – mówił. Zresztą o jego działalności długo nie wiedzieli nawet jego współpracownicy. Dlaczego? Bał się, że pomyślą, iż zamiast pracować... szpera tylko w internecie.

Czytaj także: Mateusz Biskup: Przybliżanie polskiej historii to misja

„Śladami zapomnianych bohaterów” to zbiór najciekawszych tekstów z bloga „Zapiski z Granitowego Miasta” prowadzonego od maja 2007 roku. Dopiero półtora roku temu internetowy dziennik zaczął przybierać formę zapisów historycznych. A wpisów wciąż przybywa.

- Sam czasami nie mogę się doczekać, żeby napisać kolejny artykuł – mówił bloger. - Cały czas prowadzę bloga, myślę, że kiedyś uzbiera się materiału na kolejną książkę – daje nadzieję swoim czytelnikom.

Więcej filmów w serwisie Głos.TV:
Made in Poznań
Maszyny-giganty w kopalni Adamów
Poznań. Woda wstrzymała Termy

Mateusz Biskup chętnie, ale bardzo konkretnie odpowiadał na pytania swoich czytelników. - Książka to naturalna konsekwencja prowadzenia popularnego bloga – tłumaczył zapytany o to, skąd pomysł na wydanie książki w czasach, gdy blogi wydają się mieć większy zasięg niż słowo drukowane.

Czytaj także: Mateusz Biskup blogerem roku

Dlaczego największym zainteresowaniem cieszą się u niego bohaterowie z czasów drugiej wojny światowej? - To skutek tego, że pochodzę z rodziny o wojskowych tradycjach, dziadek był ułanem, a ojciec pułkownikiem – tłumaczył.

Publiczność zainteresowana była szczególnie tym, skąd w głowie tego młodego człowieka tyle informacji i skąd tyle szczegółów w jego blogu i książce. - Mam sporą bibliotekę, bazuję też na własnej wiedzy, szperam w internecie – odpowiedział wprost Mateusz Biskup.

Mateusz Biskup pochodzi z Poznania, gdzie pracował jako dziennikarz. Od kilku lat mieszka w szkockim Aberdeen. Służbowo zajmuje się naborem pracowników w firmach naftowych.

W sieci stał się popularny za sprawą swojego bloga „Zapiski z Granitowego Miasta”, nagrodzonego tytułem Bloga Roku 2010. Powstała na jego bazie książka poświęcona jest ludzkim życiorysom, m.in. takich osobistości jak Izabela Horodecka, Eugeniusz Łazowski, Wiktoria i Józef Ulmowie, Jerzy Sosnowski czy Jam Saheb Divijay Sinhji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto