Zaproszenie na Regionalną Konferencję Ekonomii Społecznej

Redakcja

Samorząd Logo

10 września 2018 roku o godz. 10:30 w Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przy ul. Towarowej 55 w Poznaniu (Audytorium B główne wejście na II piętrze) zorganizowana zostanie „Regionalna Konferencja Ekonomii Społecznej” w ramach pilotażowego projektu "Europejskie regiony ekonomii społecznej 2018" uruchomionego przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP. Organizatorami konferencji są Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Celem projektu "Europejskie regiony ekonomii społecznej 2018" jest budowanie skutecznych sieci podmiotów ekonomii społecznej i innowacji społecznych oraz podnoszenie świadomości na temat ekonomii społecznej na poziomie regionalnym i lokalnym. Do udziału w projekcie Komisja Europejska wybrała 30 regionów z całej Europy, w tym Region Wielkopolska.

Konferencja organizowana 10 września w Poznaniu będzie poświęcona systemowi wsparcia ekonomii społecznej w województwie wielkopolskim, a w szczególności dyskusji o przyszłości ekonomii społecznej i jej finansowaniu oraz roli jaką będą odgrywały innowacje społeczne i lokalne partnerstwa. Wyniki tej dyskusji zostaną przedstawione podczas Globalnego Forum Ekonomii Społecznej w Bilbao (1-3 października 2018 r.) oraz podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w Brukseli (8-11 października 2018 r.).

Szczegółowy Program TUTAJ

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są na podstawie formularza zgłoszeniowego przesłanego faksem – 61 851 56 35 lub na adres email: barbara.nadolinska@rops.poznan.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest również w wersji elektronicznej pod następującym adresem: https://goo.gl/forms/gCV8S9FDBPIoT1nC3.

Rekrutacja będzie prowadzona do dnia 4. września 2018 r. lub do wyczerpania się wolnych miejsc. Udział w konferencji jest bezpłatny. Dojazd na miejsce odbywania się konferencji we własnym zakresie.

Dodatkowych informacji na temat konferencji udziela: Barbara Nadolińska tel. 61 85 67 955.

Belka

Belka

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Wyższe mandaty od skarbówki z początkiem maja

Wideo

Materiał oryginalny: Zaproszenie na Regionalną Konferencję Ekonomii Społecznej - Wielkopolskie Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie