Zawiercie. Aluron CMC Warta nie dała rady Projektowi Warszawa i przygrywa 0:3. Zobacz zdjęcia kibiców

Tomasz Kuczyński
6.12.2023 r. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa.
6.12.2023 r. PlusLiga: Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa. Bartosz Żołnierczyk
SPORT. W środę 6 grudnia 2023 roku w meczu 10. kolejki PlusLigi siatkarzy Aluron CMC Warta Zawiercie przegrała z Projektem Warszawa 0:3. MVP spotkania został wybrany Artur Szalpuk. Drużyna ze stolicy obroniła pozycję wicelidera tabeli. Zobacz ZDJĘCIA z tego meczu!

Aluron CMC Warta Zawiercie w niedzielę wygrała u siebie z Treflem Gdańsk 3:1 i zameldowała się na podium PlusLigi. W środę zmierzyła się z wiceliderem, a stawką hitowego meczu było 2. miejsce w tabeli. Drużyna trenera Michała Winiarskiego przystąpiła do tego meczu z serią siedmiu zwycięstw z rzędu.

Spotkanie rozgrywane było w dniu Świętego Mikołaja, o czym przypominały czapki na głowach części kibiców. Jurajska Armia liczyła na prezent w postaci wygranej zawiercian. Na boisku o prezentach jednak nie było mowy...

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW obu drużyn oraz z meczu Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa, 6.12.2023 r.

Aluron Warta - Projekt: Goście pewnie wygrali pierwszego seta

Pierwszy set padł łupem gości. Zawiercianie mieli problem z przebiciem się przez blok Projektu (dwa razy nadział się Bartosz Kwolek) i było 3:6. Przy wyniku 7:11 trener Michał Winiarski wziął czas. Strata później wynosiła już 5 punktów (10:15). Kiedy było 13:15 trener Piotr Graban zareagował przerwą. Choć było jeszcze 17:20, to warszawianie pewnie wygrali do 19, a seta zakończył kiwką Artur Szalpuk.

Aluron Warta - Projekt: Drugi set też dla gości

W drugim secie remis utrzymywał się do 7:7 i goście odskoczyli na 7:10 (Szalpuk posłał dwa asy z rzędu). Warta traciła później tylko punkt (13:14), ale Projekt znów zaczął uciekać - 13:17. Kolegów z zespołu nieco pobudził rezerwowy Patryk Łaba. Kiedy było 15:17 Bartłomiej Bołądź zdobył punkt z ataku, Szalpuk asem - 15:19. Ostatnia nadzieja zawiercian na tego seta umarła, kiedy z 18:20 zrobiło się 18:22. Partię mocnym atakiem zakończył Szalpuk. Po dwóch setach w blokach punktowych było 9:1 dla Projektu.

Aluron Warta - Projekt: Zawiercianie prowadzili 9:5...

Gdy Trevor Clevenot zablokował Bołądzia i w trzecim secie było 6:4 kibice Warty uwierzyli, że teraz coś wreszcie ruszy w grze ich ulubieńców. Karol Butryn wprawił ich w zachwyt serwując asa na 9:5. Wtedy goście skorzystali z przerwy. Od 11:8 wynik zmienił się na 11:13. Zawiercianie doprowadzili do remisu 18:18, ale warszawianie ponownie odskoczyli - 18:20. Szalpuk był nie do zatrzymania, dokładał swoje Bołądź - 19:23. Pierwsza piłka meczowa była przy stanie 21:24.