Zawisza - Warta 0:1: Kolejna wygrana przed wylotem do Turcji

W ostatnim meczu sparingowym rozegranym przed rozpoczęciem zgrupowania w Turcji Zieloni pokonali drugoligowego Zawiszę Bydgoszcz 1:0. Zwycięską bramkę w 50. minucie zdobył Łukasz Jasiński.

Mecz odbył się bocznym boisku Zawiszy, a Warta nie wystąpiła w najsilniejszym składzie. Zabrakło m.in. Zbigniewa Zakrzewskiego i Piotra Reissa.

- Do Bydgoszczy wybraliśmy się bez paru zwodników, którzy musza wykurować się przed wylotem do Turcji, a obecnie przechodzą grypę - przyznał trener Bogusław Baniak.

W pierwszej połowie Warta zawiodła. Długo Zieloni nie potrafili stworzyć żadnego zagrożenia pod bydgoską bramką.
- To jest po prostu kopanina! - krzyczał koło ławki rezerwowych Bogusław Baniak.

Gol padł na początku drugiej połowy i w dużej mierze był zasługą młodego bramkarza Zawiszy, który po strzale Łukasza Jasińskiego, złapał piłkę tak nieszczęśliwie, że wrzucił ją sobie do siatki.

Od tego momentu zaczęła się zarysowywać przewaga Warty, m.in. dwa razy w poprzeczkę trafił Krzysztof Gajtkowski, który nie dokończył meczu, bo w 88. minucie za dyskusje z sędzią otrzymał czerwoną kartkę.

Na początku meczu Zieloni stracili jednego zawodnika.
- Już w 4. minucie boisko opuścił Michał Ciarkowski - mówił Karol Majewski, kierownik zespołu. - Doznał kontuzji, został kopnięty w okolice ścięgna Achillesa. Mamy nadzieję, że to nic groźnego.W niedzielę Zieloni rozpoczną zgrupowanie w Turcji.

Zawisza Bydgoszcz - Warta Poznań 0:1 (0:0)

Bramka:

50. Łukasz Jasiński

Zawisza Bydgoszcz (I połowa): Witan – Stefańczyk, Warczachowski, Jankowski, Dąbrowski – Juszkiewicz – Klofik, Wójcicki, Thiakane - Okińczyc – Ślifirczyk. (II połowa): Skowroński – D. Cuper, Wasikowski (80. Fredyk), Galdino, Ettinger – Szczepan – Maziarz, Tabaczyński, Piętka – P. Kanik (87. Stachewicz) – Imeh.