Zawodnicy z Poznania zmiażdżyli rywali

ŁOS
Reprezentanci MKS MDK Osiemnastka Poznań Daniel Chruściński (z lewej) oraz Mateusz Mikołajczak.
Spory sukces odniosła para badmintonistów z Poznania - Mateusz Mikołajczak i Daniel Chruściński. Wygrali oni grę deblową w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Juniorów, który rozgrywany był w Słupsku.

Spory sukces odniosła para badmintonistów z Poznania - Mateusz Mikołajczak i Daniel Chruściński. Wygrali oni grę deblową
w Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Juniorów, który rozgrywany był w Słupsku.

W hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego rywalizowało 60 zawodników i zawodniczek z klubów całego kraju, w tym ekipa MKS MDK Osiemnastka Poznań. - Formacja powstała kilka lat temu, po połączeniu się sekcji badmintona działających przy Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 oraz w Szkole Podstawowej Nr 1 - powiedział trener drużyny Paweł Pieluszyński.

W Słupsku Poznań reprezentowało trzech zawodników: Mateusz Mikołajczak, Daniel Chruściński oraz Rafał Marcinczak. Sporą niespodziankę sprawili Daniel oraz Mateusz wygrywając cały turniej deblowy, miażdżąc w finale parę gospodarzy Rozwadowski/Woźniak 3:0.

Warto wspomnieć, iż para Chruściński/Mikołajczak ma na swym koncie wiele wygranych poważnych turniejów np. bardzo dobrze obsadzone zawody w miejscowości Fredericia (Dania) w 2000 roku. Badmintoniści z ,,Osiemnastki’’ mają po piętnaście lat. Dodajmy, że w grze pojedynczej zajęli oni ex aequo 3-4, a trzeci z poznaniaków Rafał Marcinczak uplasował się na miejscach 5-8. Następny turniej z tego cyklu na początku marca.