Zieloni przegrali w kałużach

Piłkarze poznańskiej Warty przegrali w Lublinie z Motorem 0:1. Mecz rozgrywano w arcytrudnych warunkach - kałuże na lubelskim boisku uniemożliwiały normalną grę.

Po obfitych opadach deszczu murawa na stadionie Motoru była w fatalnym stanie i były poważne wątpliwości, czy w ogóle można na niej rozegrać mecz piłki nożnej. Ostatecznie arbiter Paweł Płoskonka zdecydował, że spotkanie jednak dojdzie do skutku. Gra w kałużach wyglądała dość chaotycznie, brakowała składnych akcji i celnych strzałów. Śmiało można było prorokować, że o ewentualnej wygranej jednej ze stron zadecyduje jeden gol. Bliższa tego wydawała się Warta, której w 55. minucie przyznano rzut karny, po faulu Marcina Syroki na Grzegorzu Wanie. Bramkarz gospodarzy zrehabilitował się za swój błąd i obronił "jedenastkę" wykonywaną przez Marcina Wojciechowskiego.

Bramka padła siedem minut później, ale dla lublinian. Łukasz Misztal przymierzył idealnie z rzutu wolnego i Jakub Szmatuła był bez szans. Gdyby nie fatalny stan murawy, Warta zdołałaby wyrównać, bo w 71. minucie po uderzeniu Alaina Ngamayamy piłka już zmierzała do bramki Motoru, ale zatrzymała się w kałuży tuż przed linią bramkową.

Do końcowego gwizdka sędziego wynik już się nie zmienił i do Poznania warciarze wracają bez punktów.

Motor Lublin - Warta Poznań 1:0 (0:0)

Bramka: 63. Misztal

Żółte kartki: Ocholeche, Maciejewski, Kowalczyk, Maziarz, Popławski (Motor) - Wan (Warta).

Sędziował: Paweł Płoskonka (Tarnów).

Widzów: 1500

Motor Lublin: Mierzwa - Syroka, Płotka, Ptaszyński, Misztal (79. Maciejewski) - Żmuda, Ocholeche, Maziarz (90. R. Król) - Kołodziejski (62. Kowalczyk), Koczon, Popławski.

Warta Poznań: Szmatuła - Kaczorowski, Ignasiński (35. Truszczyński), Marcinkiewicz, Jankowski - Magdziarz, Ngamayama, Najewski, Wojciechowski (81. Pawlak) - Wan, Iwanicki (60. Bekas).