Złoto dla gimnazjalistów

Joanna OSTAŃSKA
W hali sportowej Gimnazjum 54 im. M. Kopernika rozgrywany był III Turniej Halowy im. Piotra Reissa – Reiss Cup Poznań 2006, w którym rywalizowało 16 drużyn z całej Polski.

W hali sportowej Gimnazjum 54 im. M. Kopernika rozgrywany był III Turniej Halowy im. Piotra Reissa – Reiss Cup Poznań 2006, w którym rywalizowało 16 drużyn z całej Polski. W zawodach mogli wziąć udział zawodnicy urodzeni w 1992 roku i młodsi. W klasyfikacji zespołowej miejsce pierwsze zajął Lech Poznań I – w skład zespołu wchodzili uczniowie Gimnazjum 54 – klasa I E. Drugie miejsce zajęła Cracovia Kraków, miejsce trzecie Unia Swarzędz, czwarte Poznaniak Poznań. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Niemczyk (Poznaniak), bramkarzem Mikołaj Makłowicz (Cracovia), królem strzelców Sebastian Majos (Odra Chojna), najlepszy ,,technik’’ Jakub Świerczok( MK Górnik Katowice). Puchar Fair Play otrzymała drużyna Grom Wolsztyn. – Turniej mógł zaistnieć dzięki poświęceniu dwóch osób z Rady Rodziców Magdaleny Ołdyńskiej i Szymona Sitka, jak również dzięki ofiarności sponsorów – powiedział dyrektor Gimnazjum 54, Krystyna Matuszewska.