Złoto dla Mateusza

ŁOS
Mateusz Mikołajczak stanął na  najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski juniorów w badmintonie. - Fot. P. Pieluszyński
Mateusz Mikołajczak stanął na najwyższym stopniu podium podczas mistrzostw Polski juniorów w badmintonie. - Fot. P. Pieluszyński
Doskonale spisał się podczas mistrzostw Polski juniorów w badmintonie Mateusz Mikołajczak. Reprezentant MKS MDK 18 Poznań zdobył podczas tej imprezy złoty i brązowy medal.

Młody zawodnik ze stolicy Wielkopolski znakomicie spisywał się podczas turnieju, który rozgrywany był w Głubczycach. W finale gry pojedynczej pokonał Kamila Ogiegło z Pszczyny 21:17, 21:8. - Pojedynek o złoty medal nie był tak zacięty jak mecze drugiej rundy. Decydujący o końcowym zwycięstwie set był formalnością. Mateusz zdecydowanie dominował na korcie - powiedział Paweł Pieluszyński, trener w MKS MDK 18 Poznań.
W drodze do finału poznaniak pokonał m.in. K. Rogalskiego z Głubczyc, jednego z faworytów imprezy, z którym dotychczas M. Mikołajczak nie wygrał.
Drugi medal badmintonista z Poznania wywalczył w grze podwójnej, w parze z Łukaszem Jończykiem (MKS Badminton Słupsk). Mecz o brązowy medal gracze ci wygrali w dobrym stylu, pokonując reprezentantów Nowej Dęby (województwo podkarpackie).
- Medale w tak ważnych zawodach są bardzo dużym sukcesem tego skromnego pracowitego zawodnika. Obecnie Mateusz jest ucz- niem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w badmintonie w Słupsku. Jest to jego drugi zloty medal w karierze poznaniaka. W 2003 roku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Staszowie także stanął na pierwszym stopniu podium w kategorii junior młodszy. Mateusz ma lat 18, jest skromny, bardzo pracowity, w zdobycie tego medalu włożył potworną ilość pracy - dodał P. Pieluszyński.
Należy dodać, że sekcja badmintona MKS MDK 18 w Poznaniu działa od 1992 roku. Treningi odbywają się w Szkole Podstawowej nr 18 na os. Armii Krajowej. Trenują juniorzy i juniorzy młodsi pod okiem Pawła Pieluszyńskiego i Rafała Kasprowa. Najbardziej uzdolnionym zawodnikiem jest Damian Wołyński.
Zgłoszenia do sekcji przyjmowane są podczas treningów: poniedziałek 16-18, środa 17-19, piątek 15.30-17.30. Informacje w siedzibie klubu przy ul. Droga Dębińska 21, tel. (061) 8 337 910.