Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Złoto i srebro pleszewskich karateków

IKA
PKK
PKK Józef Sołtysiak
5 medali zdobyli pleszewianie na Międzynarodowych Zawodach Karate XI Central Europe Open w karate WKF. Uczestniczyło w nich 350 zawodników z 36 klubów z Polski, Rosji, Czech i Słowacji w tym ośmioro zawodników PKK Pleszew.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate spisali się bardzo dobrze zaliczając kolejny udany występ tym razem w międzynarodowym turnieju w Bydgoszczy zdobywając 2 złote, 3 srebrne medale.

Złoty medal w kategorii młodzików -45kg wywalczył Filip Vogt, zawodnik, który w swoich walkach zdobywa dużo pkt. technicznych, nie przekracza jednocześnie przepisów co skutkuje walkami bez kar. Jest przykładem, że w walkach karate można walczyć bardzo czysto i fair play.

Filip Vogt w finale kumite młodzików -45kg spotkał się ze swoim kolegą klubowym Maciejem Śmigielskim. W finale uległ Filipowi Vogtowi 4-0.

Pleszewianie mieli jeszcze w tym turnieju jeszcze jeden wygrany finał. W konkurencji kumite młodzików +55kg wszystkie walki wygrali i spotkali się w finale Dawid Szymura i Jan Szkudlarek. Walka była bardzo wyrównana i remisowa. Po zaciętej walce przy stanie remisowym 2-2 sędziowie wskazali na zwycięzcę bardziej aktywnemu Dawidowi Szymurze.

W trzecim finale wystąpił Kacper Vogt w kumite chłopców 10-11 lat -40kg. Kacper wygrał cztery walki eliminacyjne m.in. w półfinale z zawodnikiem Rosji (Soyuz Kaliningrad) Nokitą Zaburyaevem 1-0. W finale uległ przez wskazanie przy stanie 2 - 2 zawodnikiem TKK Miłoszem Sabieckim. W zawodach wzięli udział jeszcze plasując się na piatych miejscach po przegraniu walk o brązowy medal Barbara Sadowska w kumite młodziczek -52kg, Maksymilian Sadowski w kumite chłopców 10-11 lat +40kg oraz Emil Szkudlarek w kumite młodzików -55kg. PKK Pleszew zajął w klasyfikacji medalowej 11 miejsce. Wyniki PKK Pleszew: