W ostatnich dniach na terenie gminy Gizałki oddano do użytku 5 nowych siłowni zewnętrznych i 2 place zabaw W ostatnich dniach na terenie gminy Gizałki oddano do użytku 5 nowych siłowni zewnętrznych i 2 place zabaw

(© Urząd Gminy Gizałki)

Moda na aktywny i zdrowy tryb życia wśród Polaków cały czas rośnie. Wygodne fotele chętnie zamieniamy na rowery, orbiterki oraz bieżnie w klubach fitness. Coraz częściej mamy możliwość trenowania na świeżym powietrzu. Wszystko za sprawą siłowni zewnętrznych. Z każdym rokiem przybywa ich na terenie powiatu.

  •  

    Skomentuj

Wiosna to idealny czas na zmiany, na zadbanie o swoją sylwetkę i zdrowie. Rosnąca temperatura sprzyja aktywności fizycznej i rekreacji. Chętniej wybieramy się na długie spacery czy przejażdżki rowerowe. W dość sporej liczbie miejscowości możemy korzystać z coraz popularniejszych siłowni zewnętrznych.

Sprzęt outdoor fitness umożliwia wykonywanie prostych ćwiczeń, przynoszących wymierne efekty i korzyści, a korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne i możliwe o każdej porze dnia. Wzmacnianie kondycji całego ciała, poprawienie koordynacji, dotlenienie organizmu, poprawa samopoczucia i nastroju poprzez kontakt z naturą - to kilka zalet ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Dla młodzieży i dorosłych

Na plenerowe siłownie pieniądze wykłada każdy samorząd naszego powiatu. Jest to inwestycja w zdrowie mieszkańców, ich aktywizację fizyczną oraz promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Ostatnio pięć nowych siłowni zewnętrznych oddano do użytku w gminie Gizałki.

Urządzenia do ćwiczeń ulokowano w następujących miejscowościach: Ruda Wieczyńska, Kolonia Ostrowska, Wronów, Szymanowice oraz Obory. - Tym samym liczba siłowni na terenie gminy wzrosła już do 12 - cieszy się wójt Robert Łoza. Nic, tylko korzystać!

Dla najmłodszych mieszkańców

Dbając o formy rekreacji skierowanej do młodzieży, dorosłych oraz osób starszych, gizalski samorząd nie zapomniał o rozwoju fizycznym dzieci. Wraz z nadejściem wiosny, na terenie gminy można będzie korzystać z dwóch nowo wykonanych placów zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Pierwszy powstał w Rudzie Wieczyńskiej, drugi w Kolonii Ostrowskiej.

- Do dziesięciu sołectw, w których już istniały place zabaw dołączyły dwa następne, dając łączną ilość dwunastu na terenie całej gminy - podkreśla gospodarz Gizałek. Na nowo powstałych placach dzieci mają do dyspozycji całą masę atrakcji: karuzele, huśtawki, bujaki czy zestawy zabawowo-sprawnościowe. Ponadto, obiekty te zostały wyposażone w ławki i kosze na śmieci, a w celach bezpieczeństwa całość została ogrodzona.

Całkowity koszt wykonania nowych placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych wyniósł blisko 193 tys. zł, z czego ponad 152 tys. zł zostało pozyskane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z wyłączeniem kosztu siłowni zewnętrznej w miejscowości Obory, który został pokryty ze środków funduszu sołeckiego w wysokości 15 tys. zł.

  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)