Solidarność – to jedno z najczęściej wymienianych słów w czerwcowym e-magazynie unijnym. Dlaczego? Zajrzyj do nowego numeru!

  •  

    Skomentuj




Ukazał się dziesiąty numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

W tym numerze kontynuujemy temat „Fundusze a koronawirus”, jednak tym razem, dokonujemy pierwszych podsumowań. Przygotowaliśmy dla naszych Czytelników dwa wywiady specjalne. O reakcji UE na wybuch pandemii opowiada Marc Lemaître, Dyrektor Generalny, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Komisja Europejska w wywiadzie „Europejska solidarność w czasach koronawirusa”. Z kolei Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, opowiada o najważniejszych przesunięciach w budżecie WRPO 2014+ na walkę z COVID-19 i potrzebie wzmacniania polityki spójności w wywiadzie „Silna Europa zaczyna się od regionów”.

W czasie pandemii nie brakuję nam również solidarności, takiej zwykłej – życiowej. To widać na przykładzie działalności podmiotów ekonomii społecznej, które, na co dzień ratują najbardziej potrzebujących, a dzisiaj same potrzebują pomocy. Mimo rynkowych perturbacji, większość z nich stara się przetrwać ten niełatwy okres. Na jaką pomoc mogą liczyć z UE i jak pomagają najsłabszym życiowo? Przeczytaj artykuł „Ekonomiczna solidarność w czasie pandemii”.

Pozostając w temacie solidarności, ale rozszerzając o wątek społecznej wrażliwości, chcemy również zwrócić uwagę na innych problem – otóż samotności, którą odczuwają jeszcze boleśniej seniorzy w przymusowej izolacji. W trudnych momentach pomoc niosą teleasystenci, oferujący poza opieką medyczną, wsparcie starszych codzienną rozmową. Taka działalność jest również dofinansowywana z WRPO 2014+. Jak ona wygląda w praktyce? Przeczytaj artykuł „Ważna rola teleasystenta”.

Instytucje kultury mocno doświadczyły skutków epidemii. Zaglądamy do naszych beneficjentów unijnych i pytamy, jak sobie radzą w tych trudnych czasach. Polecamy reportaż „Wiara, nadzieja, miłość: kultura w czasach zarazy”. Dyrektorzy instytucji kultury z Poznania, Piły i Kościana przekonują, że bez kultury nie da się funkcjonować – także w czasie narodowej kwarantanny. Okazuje się, że „kultura: przez wiele tygodni zamrożona w realu, tętniła jednak życiem w sieci”.

Zachęcamy również do wysłuchania wideokonferencji o ofercie unijnej dla wielkopolskich firm, która znajduję się pod artykułem https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2020/5/unia-wzmacnia-przedsiebiorcow.html;„Unia wzmacnia przedsiębiorców”;nf[/a].

Cały e-magazyn jest dostępny tutaj


obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:





  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Podobne materiały

Hallo

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków