Renowacja elewacji zabytkowego budynku dworca była tylko jednym z elementów działań rewiatlizacyjnych Renowacja elewacji zabytkowego budynku dworca była tylko jednym z elementów działań rewiatlizacyjnych

Renowacja elewacji zabytkowego budynku dworca była tylko jednym z elementów działań rewiatlizacyjnych (© UMiG Odolanów )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy Odolanowa znów mogą oglądać w pełnym blasku budynek dworca kolejowego. Zyskał nową elewację, odrestaurowano także charakterystyczne ceglane elementy. To jedno z czterech przedsięwzięć zrealizowanych w ramach rewitalizacji miasta.

  •  

    Skomentuj

Rewitalizacja dworca PKP i zagospodarowanie przyległego terenu było ostatnim z czterech przedsięwzięć rewitalizacyjnych ukończonych przez tamtejszy samorząd. Urokliwy budynek, położony w centrum miasta, zyskał nową elewację.

Zostały odrestaurowane także elementy ceglane (odtwarzano nawet brakujące cegły) oraz drewniane. Na budynku zamontowano lampy, a także, podświetlany kaseton z nazwą miejscowości. Na drugim piętrze budynku zostały zamontowane nowe okna.
- To był już ostatni etap zmian, gdy chodzi o ten obiekt- wyjaśnia Dominik Sobczak z Urzędu Miasta i Gminy Odolanów. - Wcześniej, w 2017 roku zostało wyremontowane wnętrza, a część budynku zmieniła przeznaczenie - obecnie działa tam Dom Seniora. Prace w ramach projektu rewitalizacji, zakończone w grudniu ubiegłego roku, dopełniły dzieła.

Także w ubiegłym roku została zakończona przebudowa położonego w centralnej części Odolanowa placu Kościuszki. Nowa nawierzchnia, nowe ławki, uporządkowane parkowanie, a także więcej, starannie zaplanowanej zieleni - po kilkunastu miesiącach prac plac Kościuszki stał się naprawdę reprezentacyjny.

Rewitalizacja oznacza dla mieszkańców Odolanowa i okolic także sprawniejszą komunikację rowerową. Nowa ścieżka dla jednośladów powstała na przebudowanej grobli na Baryczy. Kolejny trakt, tym razem przeznaczony dla rowerzystów i pieszych, o długości nieco ponad 1,3 km połączył Raczyce i Uciechów.
Na wszystkie te przedsięwzięcia Odolanów otrzymał prawie 4,3 mln dotacji z budżetu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

obrazek
 
www.wrpo.wielkopolskie.pl                 


  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Podobne materiały

Hallo

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków