Zarząd województwa wielkopolskiego złożył zamówienie na ponad 1,5 mln szt Zarząd województwa wielkopolskiego złożył zamówienie na ponad 1,5 mln szt

Zarząd województwa wielkopolskiego złożył zamówienie na ponad 1,5 mln szt. środków ochrony osobistej (© grzegorz olkowski / polska press)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

63 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ to pieniądze, które pomogą walczyć z epidemią koronawirusa. Taką decyzję po konsultacjach z Komisją Europejską i resortem rozwoju podjął zarząd województwa wielkopolskiego.

  •  

    Skomentuj

Około 63 mln zł, które pomogą w zwalczeniu pandemii koronawirusa oraz łagodzeniu jej skutków to pieniądze, które nie zostały jeszcze rozdzielone pomiędzy poszczególnych beneficjentów.

60,6 mln zł zostanie przeznaczonych na potrzeby służby zdrowia - począwszy od zakupu testów wykrywających wirusa SARS-CoV-2, potrzebnych do badań odczynników oraz sprzętu przez środki ochrony osobistej dla personelu zarówno szpitali, jak i innych placówek (maseczki, kombinezony ochronne, przyłbice, rękawiczki itp.). Suma ta pozwoli także na uzupełnienie wyposażenia szpitali o sprzęt medyczny, a także ten używany w diagnostyce. Zostanie także kupiony sprzęt i materiały dezynfekcyjne, a w razie potrzeby także prace budowlane pozwalające na dostosowanie pomieszczeń do potrzeb walki z epidemią.

Nie można także zapominać o wynagrodzeniach pracowników służby zdrowia.

Korzystając z tych pieniędzy samorząd województwa wielkopolskiego złożył zamówienie na zakup ponad 1,5 mln sztuk środków ochrony osobistej. Termin składania ofert upływa dziś (informacje na umww.pl)

2,6 mln zł trafi do Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego. Ta kwota pozwoli kupić m.in. około 2 tysięcy testów, a także środki ochrony osobistej dla personelu medycznego.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:

  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Więcej na temat

Polecamy

Popularne

Podobne materiały

Hallo

Zarobki w Polsce w górę. Gigantyczny wzrost płac! Prezentujemy najnowsze dane GUS. Tyle teraz wynosi przeciętne wynagrodzenie Zarobki w Polsce w górę. Gigantyczny wzrost płac! Prezentujemy najnowsze dane GUS. Tyle teraz wynosi przeciętne wynagrodzenie

Zarobki w Polsce w górę. Gigantyczny wzrost płac!

Dodaj Firmę

Katalog firm