Cztery z sześciu autobusów już służą mieszkańcom Piły Cztery z sześciu autobusów już służą mieszkańcom Piły

Cztery z sześciu autobusów już służą mieszkańcom Piły (© Agnieszka Świderska )

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

6 nowoczesnych autobusów Solaris Urbino 12 kupionych z dofinansowaniem z WRPO 2014+ trafiło do Piły. Cztery z nich już jeżdżą po ulicach miasta. Kolejne dwa przechodzą ostatnie przygotowania do regularnych kursów.

  •  

    Skomentuj

Nowo kupione Solarisy Urbino 12, które trafiły do Piły to część projektu „Rozwój miejskiego zbiorowego transportu niskoemisyjnego wraz z systemem zarządzania komunikacją miejską w Pile”.

Przedsięwzięcie, o wartości blisko 23,5 mln zł zostało dofinansowane ze środków WRPO 2014+ kwotą 16,27 mln zł. Objęło oprócz zakupu nowego taboru także szereg inwestycji w mieście takich jak powstanie centrum przesiadkowego przy skrzyżowaniu ulic Śródmiejskiej i 1 Maja, a także Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Z sześciu autobusów Solaris Urbino 12, napędzanych nowoczesnymi silnikami diesla, spełniającymi normę redukcji spalin Euro 6 cztery jeżdżą już po ulicach. - Dwa ostatnie są przygotowywane do wyruszenia na trasy - wyjaśnia Anna Kujawa, rzeczniczka prasowa pilskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji. - Są w nich montowane kasowniki i monitoring.

Nowe pojazdy są niskopodłogowe, a więc dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, a także w pełni klimatyzowane. - Klimatyzacja jest zarówno w kabinie kierowcy, jak i w części pasażerskiej - informuje Anna Kujawa. - Podróżowanie nimi jest więc bardzo komfortowe.

Solarisy Urbino 12 różnią się od poprzednich autobusów tego typu, które ma w swoim taborze MZK. To modele po liftingu, które miały swoją premierę pod koniec 2018 roku. Zmiany jakie wtedy wprowadzono to w pełni ledowe oświetlenie, bardziej aerodynamiczna sylwetka, zapewniający lepszą widoczność kształt przedniej szyby, a także lepiej widoczna dla pasażerów przednia tablica informująca o linii i kierunku.

Nowe Solarisy zastąpią pochodzące z lat 2000-2004 wysłużone autobusy Mercedes.
- Nadal będziemy mieli 47 autobusów - mówi Anna Kujawa.- Znikną jednak te najstarsze, emitujące więcej zanieczyszczeń.
Do Piły, w ramach tego samego projektu, trafi jeszcze kolejnych siedem Solarisów o napędzie hybrydowym


obrazek
 
www.wrpo.wielkopolskie.pl                 

  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Podobne materiały

Hallo

Chcesz zarabiać 30 tys. zł miesięcznie? W tych zawodach to możliwe! Oto najbardziej poszukiwani pracownicy Chcesz zarabiać 30 tys. zł miesięcznie? W tych zawodach to możliwe! Oto najbardziej poszukiwani pracownicy

Chcesz zarabiać 30 tys. zł miesięcznie? Oto najbardziej poszukiwani pracownicy

Dodaj Firmę

Katalog firm