Ułatwienia w korzystaniu z instrumentów w ramach mechanizmu JEREMIE oraz pożyczki płynnościowe są już dostępne Ułatwienia w korzystaniu z instrumentów w ramach mechanizmu JEREMIE oraz pożyczki płynnościowe są już dostępne

Ułatwienia w korzystaniu z instrumentów w ramach mechanizmu JEREMIE oraz pożyczki płynnościowe są już dostępne (© Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które odczuły skutki epidemii, mogą skorzystać z pożyczek płynnościowych.

  •  

    Skomentuj

Pożyczka płynnościowa ma za zadanie pozwolić mikro, małym i średnim firmom przetrwać najtrudniejszy okres. Można ją przeznaczyć na bieżącą działalność i sfinansować takie wydatki jak płace pracowników, ubezpieczenia, koszty wynajmu pomieszczeń, kupienia materiałów do bieżącej produkcji itp.

Dopuszczalne jest pokrywanie z niej także opłacania rat kredytów komercyjnych. Przyznaną kwotę można wykorzystywać przez rok. Karencja w spłacie wynosi maksymalnie 12 miesięcy, a czas spłaty nawet 5 lat. Maksymalna kwota pożyczki to 300 tys. zł. Przy kwotach, które nie przekroczą 100 tys. zł jedynym zabezpieczeniem pożyczki jest weksel. Co istotne - pożyczka jest nieoprocentowana. Z jej przyznaniem nie wiążą się także żadne inne koszty.

Wnioski o pożyczki płynnościowe można składać od 4 maja.
Są one udzielane przez WARP w Poznaniu i Agencję Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Ci przedsiębiorcy, którym potrzebne są inwestycje mogą łatwiej niż dotąd skorzystać z pożyczek w ramach mechanizmu Jeremie 2. Obecnie jest on dostępny nie tylko dla mikro i małych firm, ale także dla średnich.
W ramach Jeremie 2 można skorzystać z kilku produktów finansowych:
  • mikropożyczki
  • pożyczki rozwojowej
  • małej pożyczki inwestycyjnej
  • pożyczki inwestycyjnej
  • poręczenia


Maksymalnie można pożyczyć do 2 mln zł. Tyle wynosi także maksymalna wartość dostępnego poręczenia. W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego wprowadzono dodatkowe ułatwienia: między innymi dłuższą karencję w spłacie, możliwość korzystania z wakacji kredytowych oraz finansowania w szerszym niż dotąd zakresie bieżącej działalności.

Dokąd po pożyczkę?


Pożyczek udzielają WARP w Poznaniu i ARR w Koninie.
Dodatkowe informacje można znaleźć na ich na stronach internetowych WARP (warp.org.pl w zakładce pożyczki) lub na Facebooku
lub ARR funduszpozyczkowy.arrkonin.org.pl

Więcej informacji o instrumentach JEREMIE 2 na stronie wrpo. wielkopolskie.pl w zakładce Fundusze, a koronawirus.
  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)