Prace brukarskie, montaż latarni, remont budynku przeznaczonego na spółdzielnię socjalną. Trwają intensywne prace związane z rewitalizacją rynku w Stawiszynie. Zdanie jest dofinansowane ze środków unijnych.

  •  

    Skomentuj

- To perełka wśród naszych inwestycji, oczko w głowie śp. pani burmistrz Justyny Urbaniak. Brałem czynny udział w przygotowaniu dokumentacji tego projektu - mówi Grzegorz Kaczmarek, burmistrz Stawiszyna. - Obecnie trwają prace brukarskie. Rynek zyska nowe oblicze, zostanie zupełnie odnowiony. Nie możemy doczekać się otwarcia inwestycji.

Prace przy rewitalizacji rynku w Stawiszynie idą pełną parą. W ramach trwających prac przesadzono już rosnące na rynku drzewa. W miejscu przesadzonych drzew wykonano żelbetowe ściany drugiej fontanny. Przystąpiono również do prac związanych z wykonaniem odwodnienia liniowego placu na wyspie centralnej. Stawiane są także nowe, stylizowane latarnie.

Na dziedzińcu ratusza trwają roboty murarskie przy realizacji sceny oraz murów obwodowych placu dziedzińca oraz przygotowania konstrukcji sceny do montażu stalowej konstrukcji dachu.

Burmistrz Grzegorz Kaczmarek dodaje, że w ramach inwestycji powstanie tam również budynek, w którym władze gminy chcą aktywizować osoby bezrobotne i wykluczone społecznie.

Prace mają zakończyć się w drugiej połowie bieżącego roku. Cały proces rewitalizacji przebiega pod hasłem "Rewitalizacja Stawiszyna Ludzie – Przestrzeń – Zmiany". Miasto otrzymało na to zadanie 4 mln zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całkowity koszt to prawie 8 milionów złotych.

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?
Pisz do nas na: kalisz@naszemiasto.pl
lub zostaw nam wiadomość na facebookuPobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.


[promo] 2959;1[/promo]

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:


  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Komentarze (0)

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Popularne

Podobne materiały

Hallo

Zarobki pielęgniarek. Porównaj, stawki dla osób z różnym stażem pracy (z dyżurami) Zarobki pielęgniarek. Porównaj, stawki dla osób z różnym stażem pracy (z dyżurami)

Zarobki pielęgniarek. Porównaj, stawki dla osób z różnym stażem pracy (z dyżurami)

Dodaj Firmę

Katalog firm