Doposażenie lecznic w nowoczesną aparaturę, a także inwestycje w infrastrukturę to absolutna konieczność. Jak pomaga w tym względzie WRPO 2014+? W nowym e-magazynie przyglądamy się tym zagadnieniom.

  •  

    Skomentuj

Ukazał się siódmy numer e-magazynu „Nasz Region”. Tworzymy go z myślą o Czytelnikach, którzy szukają aktualnych informacji o tym, jak zmienia się Wielkopolska dzięki Funduszom Europejskim.

Na początek dane z Eurostatu! Wynika z nich, że Polska na ochronę zdrowia wydaje średnio 6,5% PKB, znajdując się w ogonie UE. Wciąż więc stoimy w obliczu konieczności inwestowania w organizacyjny i finansowy potencjał krajowej opieki zdrowotnej. W Wielkopolsce przy wsparciu unijnych środków sukcesywnie realizowane są inwestycje infrastrukturalne oraz projekty zwiększające dostępność i jakość świadczeń medycznych. W artykule „Zdrowie w centrum uwagi” opisujemy projekty unijne w Krotoszynie i Pile, które zwiększają dostępność i jakość świadczeń medycznych, zarówno szpitalnych, jak i związanych z opieką długoterminową.

Nie zapominamy o największej inwestycji zdrowotnej, czyli budowie Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Przedsięwzięcie, prowadzone z ogromnym rozmachem i zaangażowaniem, jest już na półmetku. To dobry moment, aby podsumować postępy w realizacji tej inwestycji. Polecamy artykuł „Mały pacjent na pierwszym miejscu”.

O potrzebie kształcenia kolejnych pokoleń lekarzy, rosnącym zapotrzebowaniu na usługi o charakterze geriatrycznym i pielęgnacyjno-opiekuńczym czy dla przewlekle chorych, a także roli Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego w procesie zdrowienia pacjentów rozmawiamy z lek. Arturem de Rosier, prezesem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

„Niejeden życiowy zakręt za nimi. Nie poddają się jednak smutkowi. Cieszą się każdą chwilą i mimo nie najmłodszego wieku podejmują się nowych wyzwań…”. Takimi słowami zaczyna się reportaż i film „Czas nas uczy pogody” o podopiecznych poznańskiego Dziennego Domu Pomocy.

Na koniec – bardzo ważna informacja. Coraz bardziej realny staje się scenariusz ograniczenia środków unijnych i możliwości dotacyjnych. Już dzisiaj warto pomyśleć o alternatywnych formach wsparcia, jak choćby tych oferowanych przez Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o. O szczegółach informujemy w artykule „Jeśli nie dotacje, to co?”. Obejrzyj e-magazyn „Nasz Region” – kliknij.

www.wrpo.wielkopolskie.pl


obrazek

  •  Komentarze

Zmieniamy Wielkopolskę

Wydarzenia dnia

Lokalne oferty

reklama

Polecamy

Podobne materiały

Hallo

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków

Kto przyjeżdża codziennie do pracy do Poznania? Oto 15 najpopularniejszych kierunków