Zorro zaszalał

TOM
Nie tak dawno w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów leszczynianina pokonał, Lukas Dryml. W sobotę natomiast Kasprzak uległ w walce o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy, Magnusowi Zetterströmowi.

Nie tak dawno w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów leszczynianina pokonał, Lukas Dryml. W sobotę natomiast Kasprzak uległ w walce o złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy, Magnusowi Zetterströmowi. Popularny ,,Zorro'' zwycięstwo zapewnił sobie dopiero na ostatnim okrążeniu, kiedy to odważnym atakiem przy krawężniku minął żużlowca Unii.

Szwed jednak jak najbardziej zasłużył sobie na triumf w finale, który odbył się na torze w Rybniku. Od początku zawodów Zetterström wręcz szalał na torze, imponując skuteczną oraz widowiskową jazdą, a jedyną porażkę zanotował tylko z powodu defektu (jechał wówczas na prowadzeniu). - Gdyby nie ten defekt, to nie musiałbym startować w biegu dodatkowym - mówił po zawodach Zorro. - Wyścig o złoto był zresztą najtrudniejszy. Cały czas musiałem walczyć łokieć w łokieć z Krzysztofem. O moim zwycięstwie zadecydowało chyba większe doświadczenie.
Obaj zawodnicy wcześniej spotkali się w 16 biegu i wówczas także lepszy był Szwed. Ten wyścig był zresztą wyjątkowo nieudany dla Kasprzaka, którego pokonał jeszcze Węgier Laszlo Szatmari. Wcześniej żużlowiec Unii stracił punkty w 2 biegu, kiedy to nie sprostał Norwegowi Larsowi Gunestadowi.

W biegu dodatkowym został także wyłoniony brązowy medalista mistrzostw Europy. W wyścigu tym faworyt gospodarzy, Rafał Szombierski pokonał Duńczyka Jespera Jensena.
Same zawody były bardzo interesujące i praktycznie w każdym wyścigu kibice oglądali sporo walki na torze. Zawiódł jedynie reprezentant gospodarzy Mariusz Węgrzyk, któremu po słabszym starcie jakby brakowało ochoty do dalszej walki.