Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zwolnieni z teorii: Dla hospicjów mają "Uśmiech mimo wszystko"

PRE
- Zamierzamy wzbudzić zainteresowanie tematem hospicjów, którego unika wielu młodych ludzi - mówi Alicja Walkiewicz z projektu "Uśmiech Mimo Wszystko" działającego w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii".

Uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu wzięły na swoje barki ciężkie zadanie. Swoim rówieśnikom chcą uświadamiać czym są hospicja, jak działają i jak przestać się ich bać. W tym celu najpierw zdiagnozują społeczną wrażliwość, a potem zrealizują kampanię społeczną.

- Dzięki niej zamierzamy wzbudzić zainteresowanie mediów tematem, którego wszyscy unikają i pokażemy tę pozytywną stronę poznańskiego Hospicjum Palium - deklarują twórczynie projektu „Uśmiech mimo wszystko”. - To nie tylko pomaga nieuleczalnie chorym. Daje również dużo zrozumienia i wsparcia ich zrozpaczonym rodzinom oraz miłość i nadzieję - tłumaczą.

Projekt „Uśmiech mimo wszystko” tworzą Sariana Syska, Roksana Toboła, Alicja Walkiewicz. Na początku działania pierwszoklasistek były tylko częścią szkolnego zadania z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości. - Potem jednak zaangażowałyśmy się w niego mocno poświęcając swój czas i energię - przyznaje Alicja.

Oprócz szerzenie świadomości na temat opieki paliatywnej dziewczyny chcą również zachęcać do przekazywania 1% podatku na cele dobroczynne. - Choć same jeszcze nie płacimy podatków, już wiemy, że to realne pieniądze, za które można zrobić wiele dobrego - podkreślają.

Czytaj też: Zwolnieni z Teorii: Licealistki zlicytują rower i nauczą zdrowego stylu życia [ZDJĘCIA]

Wśród uczniów swojej szkoły dziewczyny przeprowadziły serię ankiet na temat hospicjów. Teraz są na etapie opracowywania wyników i jednocześnie szukania sponsorów, którzy pomogą zrealizować spot. - Goni nas czas i mamy ręce pełne roboty. Nie spodziewałyśmy się tego - przyznaje Alicja.

Zada nie zespołu „Uśmiech mimo wszystko” realizowane jest w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. To ogólnopolska akcja łącząca dobroczynność z przedsiębiorczością. Kierowana jest do studentów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Do tej pory zaangażowanym w nią uczestnikom udało się zrealizować prawie 350 projektów. Beneficjentami fundacji jest już pół miliona osób. Olimpiadę organizuje Social Wolves - start-up społeczny z Polski. Działa na rzecz odpowiedzialnej i kompetentnej kadry zarządzającej. Jego misją jest doświadczanie młodych prowadzeniem projektów społecznych na całym świecie. Wszyscy, którym uda się dokończyć projekt, dostają certyfikaty z zarządzania o międzynarodowej rozpoznawalności. Najlepsi zostają wyróżnieni prestiżowymi tytułami.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto