Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Życie to nie bajka. Księżniczki Disneya i gwiazdy jako ofiary przemocy domowej. Wystawa aleXsandra Palombo w Bałtyku

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
W ramach wystawy „Życie to nie bajka” zaprezentowane zostaną jego prace z serii „Życie może być bajką, jeśli przerwiesz milczenie”, przedstawiające gwiazdy z pierwszych stron gazet oraz popularne postacie z bajek jako ofiary przemocy.
W ramach wystawy „Życie to nie bajka” zaprezentowane zostaną jego prace z serii „Życie może być bajką, jeśli przerwiesz milczenie”, przedstawiające gwiazdy z pierwszych stron gazet oraz popularne postacie z bajek jako ofiary przemocy. aleXsandro Palombo
25 listopada to Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Z tej okazji, jednak nieco wcześniej, w holu biurowca Bałtyk odbędzie się wystawa aleXsandra Palombo – znanego włoskiego artysty, aktywisty i projektanta mody. „Życie to nie bajka” skłoni do refleksji nad problemem przemocy domowej.

Palombo nie od dziś znany jest z prześmiewczej twórczości, w której głównym tematem jest szeroko pojęta popkultura, moda, społeczeństwo, ale też różnorodność, etyka i prawa człowieka. W ramach wystawy „Życie to nie bajka” zaprezentowane zostaną jego prace z serii „Życie może być bajką, jeśli przerwiesz milczenie”, przedstawiające gwiazdy z pierwszych stron gazet oraz popularne postacie z bajek jako ofiary przemocy. Głównym celem projektu jest przerwanie milczenia – zachęcenie nękanych kobiet do mówienia o tym, co je spotkało.

– Największym sprzymierzeńcem przemocy jest milczenie, które co roku zabija albo przyczynia się do trwałego kalectwa, częściej niż choroby czy wypadki. Przemoc domowa jest jak rak, który nie zna granic ani statusu społecznego. Może dotknąć każdego: nieważne, czy jesteś szarą myszką czy gwiazdą pop – podkreśla aleXandro Palombo.

Druga część wystawy „Życie to nie bajka” to prace Włocha z serii „Czy nadal ci się podobamy?”, składające się z wizerunków księżniczek Disneya z niepełnosprawnościami, a także prace Palombo z projektu „Wolność” skoncentrowanego wokół trzech symbolicznych gestów symbolizujących chęć władzy absolutnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto