Grzegorz SzkiłądźZaktualizowano
Poznańska Lokomotywa skompromitowała się w pierwszym starciu półfinałowym Pucharu Polski. Lech Poznań przegrał z Błękitnymi 3:1 i w rewanżu będzie musiał odrobić dwubramkową stratę. Zobaczcie zdjęcia.

Spotkanie w Stargardzie rozpoczęło się po myśli Kolejorza. W 9. min. z własnej połowy długą piłkę zagrał Paulus Arajuuri. Futbolówka trafiła do Zaura Sadajewa, który z dziecinną łatwością ograł Macieja Liśkiewicza i pokonał Marka Ufnala.

Wydawało się, że Poznańska Lokomotywa pewnie "rozjedzie" drugoligowca i już w pierwszym meczu rozstrzygnie sprawę awansu do finału Pucharu Polski. Tymczasem po przerwie na boisku dominowali gospodarze.

Krzysztof "Grabaż" Grabowski o piłkarzach Lecha Poznań - "Zachowywaliście się jak tłuste tępe krowy"
Zawodnicy Kolejorza po meczu z Błękitnymi - "To była katastrofa" [KOMENTARZE]

W 54. min. Tomasz Pustelnik wprawił w ekstazę kibiców Błękitnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do stopera gospodarzy, który huknął z woleja pod poprzeczkę. Dziesięć minut później kolejny stały fragment gry i Kolejorz jest na łopatkach... Po świetnej wrzutce Ariela Wawszczyka piłkę głową do siatki znów wpakował Pustelnik.

Rozpędzeni Błękitni nie zwalniali tempa i w końcówce strzelili trzeciego gola. Po rykoszecie piłka trafiła do Łukasza Kosakiewicza. Boczny obrońca gospodarzy pokonał Jasmina Buricia płaskim strzałem po krótkim rogu.

Kolejorz kończył mecz w osłabieniu, gdyż Sadajew obejrzał za przepychanki drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Rewanż 9 kwietnia na Bułgarskiej. Żeby awansować do finału, lechici muszą wygrać przynajmniej 2:0.

polecane: FLESZ: Wybory do Parlamentu Europejskiego. To musisz wiedzieć.

Materiał oryginalny: Błękitni Stargard Szczeciński - Lech Poznań 3:1. Finał Pucharu Polski nie dla Kolejorza? [ZDJĘCIA] - Poznań Nasze Miasto