Po ostatnich ulewach pojawiły się obawy, czy dojdzie do skutku niedzielny mecz PSŻ Poznań – Start Gniezno. Mamy optymistyczne informacje dla fanów Skorpionów!

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Żużel to sport wyjątkowo zależny od pogody. Opady deszczu sprawiają, że tor nie nadaje się do jazdy. Dziś co prawda deszcz nie padał, ale ulewy z ostatnich dni na tyle zmoczyły tor na Golęcinie, że pojawiło się realne zagrożenie, że zaplanowany na godz. 17. mecz PSŻ ze Startem Gniezno zostanie odwołany.

- Dwa traktory pracują od samego rana, napowietrzając tor i od krawężnika mniej więcej do połowy toru jest on już w dobrym stanie, gorzej sytuacja wygląda przy bandach. W tej chwili szanse na rozegranie zawodów oceniam na 70 procent, ale jeśli dziś nie spadnie już żaden deszcz, to te szanse na pewno wzrosną – powiedział w rozmowie z MM Poznań, Marek Ostolski z biura PSŻ.

Ostateczna decyzja o rozegraniu lub odwołaniu zawodów należy do sędziego. Zapadnie ona najprawdopodobniej ok. godz. 15.

Klub na wszelki wypadek apeluje do kibiców, aby w przypadku odwołania zawodów po tym, jak już wejdą na stadion, zachowali przedarte bilety – zostaną one wymienione na nowe.

Przypominamy, że zgodnie z planem mecz PSŻ Poznań – Start Gniezno powinien rozpocząć się o godz. 17. Bilety kosztują 20 zł (normalny) i 14 zł (ulgowy).


Czytaj też:

Żużlowe derby Wielkopolski o dużą stawkę

Skorpiony po słabym początku sezonu zapowiadają zwycięstwo nad Startem Gniezno, który podobnie jak poznaniacy walczy o utrzymanie w I lidze.

Deszcze zalały Poznań

Prawie 50 interwencji: pompowanie wody, ratowanie osuwających się nasypów i osuszanie piwnic czy wiaduktów mają na koncie poznańscy strażacy. Wszystko z powodu ulewnego deszczu.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!