Poznańscy kierowcy narzekają, że bardzo trudno jest im znaleźć wolne miejsca parkingowe. Jak jest w rzeczywistości? Postanowiliśmy to sprawdzić, pytając samych zainteresowanych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podróżując ulicami Poznania w godzinach porannych, można zauważyć szeregi samochodów ustawionych wzdłuż jezdni. Wielu z kierowców pozostawia swoje pojazdy w miejscach niedozwolonych, co utrudnia poruszanie się nie tylko samochodem, ale również pieszo.

W poniedziałek rano, kiedy szłyśmy ulicami Jeżyc, rozmawiałyśmy z poznańskimi kierowcami. Z ich opinii wnioskujemy, że nie są zadowoleni z liczby miejsc parkingowych. Jeden z kierowców mówi:
- Jest za mało miejsc parkingowychi są źle przystosowane. Ludzie spoza okolic Poznania mają problem z dostaniem się w dane miejsce, a co dopiero na parking, który oddalony jest o kilka ulic, o ile w ogóle jest.

Kierowcy skarżą się, że kiedy znajdą wolne miejsce w centrum to jest ona płatne za każdą godzinę lub oznaczone kopertą. Jednak zakazy kierowców nie odstraszają i dalej parkują w niedozwolonych miejscach. Niektórzy mają swoje własne sposoby, by uniknąć płacenia.

- Zdarza mi się, że zostawiam samochód na światłach awaryjnych, aby uniknąć kary - zdradza jeden ze spotkanych przez nas kierowców.

Problemem jest nie tylko zbyt mała liczba miejsc parkingowych, ale też ich niewłaściwe wykorzystanie. Wiele samochodów jest ustawionych w ten sposób, że zajmują nie jedno, a dwa miejsca parkingowe. Wystarczyłoby, żeby samochody były parkowane bliżej siebie, a znalazłyby się dodatkowe wolne miejsca dla kolejnych aut.

Każdy z szukających wolnego miejsca, narzeka na innych, że źle parkują, ale zdarza się, że kiedy sam tak robi, uważa, że wszystko jest w porządku. Dlatego zanim zaczniemy krytykować innych, sami zadbajmy o to, by parkować w prawidłowy sposób.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

marian666

błędy ortograficzne w newsach.... tym razem: nie ma czegoś takiego jak "wogół". piszę się "w ogóle" ...
wstyd.

Zenon Kubiak

No pewnie, że wstyd!. Swego czasu dziennikarze MM Poznań robili błąd za każdą literówkę, ale to akurat tekst Użytkownika i dostało się wydawcy. Dzięki za czujność.