„Masz talent? Pokaż go w Poznaniu”, „Jazz w Wadze”, „Chopin u Ciebie” czy „Harmonijki do Poznania” – to tylko niektóre z projektów, jakie mają być realizowane w poznańskiej Wadze Miejskiej przez nowego najemcę, firmę People Meet People.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prezes People Meet People Paweł Posadzy boi się na razie mówić o datach pierwszych imprez, ograniczając się do wskazówki „późną jesienią”.
– Wydarzenia będą miały dwojaki charakter. Jedne to cykliczne warsztaty, festiwale, przeglądy i spotkania. Inne to pojedyncze projekty. Za muzykę klasyczną odpowiada m.in. prof. Alicja Kledzik z Akademii Muzycznej, za rozrywkę m.in. Dionizy Piątkowski i wirtuoz harmonijki Krzysztof Gąszewski. Będzie więc Chopin, jazz i blues – mówi Posadzy.

Ciekawa wydaje się zwłaszcza zapowiedź imprez organizowanych przez Piątkowskiego – twórcę Ery Jazzu.
– Możemy mówić o „Małej Erze Jazzu”. Na konkretne nazwiska jeszcze za wcześnie, bo rzecz dotyczy marca 2011 i marca 2012 roku – mówi nam Dionizy Piątkowski.

– Ideą projektu „Masz talent? Pokaż go w Poznaniu”, który rozpoczniemy wiosną przyszłego roku jest pokazywanie zdolnych, młodych muzyków ze świata, z Polski, ale także poznaniaków działających za granicą. Natomiast w cyklu „Chopin u ciebie”, który również planujemy na wiosnę 2010 pokażą się Nikodem Wojciechowski, który mam nadzieję, że wystąpi w przyszłorocznym konkursie chopinowskim, ale również znani już publiczności Jacek Kortus czy Piotr Żukowski – mówi Alicja Kledzik.

Działający w Berlinie poznaniak Janusz Gregorowicz przygotował z kolei cykl warsztatów „Waga dzieciom – muzyka chóralna”. Za teatr odpowiadać będzie Wiesława Wójcik ze stowarzyszenia „Regionet”, która przygotowuje „Teatralne spotkania Wschód – Zachód” . Oprócz imprez kulturalnych planowane są też... debaty polityków. – Chcemy zacząć od debaty polsko-rosyjskiej z udziałem polityków z obu krajów – mówi Paweł Posadzy.

Wspomniane warsztaty teatralne wstępnie zaplanowano na pierwszą połowę października, ale szansa na ich zrealizowanie w Wadze jest niewielka, ze wzgledu na procedury dotyczące przejęcia budynku przez People Meet People, toteż warsztaty odbędą się prawdopodobnie poza Wagą. Remont przebiegać będzie etapami w ciągu 18 miesięcy i według Pawła Posadzego kosztować będzie ok. 360 tysięcy złotych.

Poprzedni najemca Wagi, firma Music Collection Agency płaciła miastu czynsz w wysokości 8 tysięcy złotych miesięcznie, People Meet People – 4 tysiące. – Do tego dochodzą opłaty za ubezpieczenie i ochronę – przypomina Paweł Posadzy, ale fakt pozostaje faktem: ranga kulturalnych działań People Meet People będzie odpowiedzią na pytanie, czy miastu opłaciło się oddać Wagę za dwukrotnie mniejsze pieniądze.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!