W ostatnich latach 8 marca królują tulipany.

tulipany, kwiaty (© archiwum/lisek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Goździki czy tulipany? Może jednak kwiaty doniczkowe? Co w tym roku wybierają panowie na 8 marca?

Święto Kobiet bardzo zakorzeniło się w międzynarodowej kulturze. Za jego początek uznaje się Rzymskie Matronalia, czyli celebrowanie początku roku, płodności i macierzyństwa. Mężowie obdarowywali w tym czasie swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Panowie tego dnia doceniają całoroczne starania kobiet chociażby, skromnym kwiatkiem.

8 marca kwiaciarnie są wręcz oblegane. Duży wybór kwiatów jest także na poznańskich rynkach i targowiskach. Jest, w czym przebierać, ale czy mężczyźni potrafią z tego skorzystać? Sprawdziliśmy, które kwiaty pozostają niezmiennie popularne.

- Zdecydowanie tulipany - mówi pani Kasia, florystka, pracująca w kwiaciarni przy rynku Jeżyckim.

O popularności tulipanów decyduje głównie ich cena - najtańsze kosztują niewiele ponad złotówkę.

Dzień Kobiet obchodzony jest w Polsce od 100 lat, ale najbardziej utrwalił się w świadomości jako święto szczególnie celebrowane w czasie PRL-u. Wtedy dzień ten był obowiązkowo obchodzony w szkołach i zakładach pracy. Kobietom wręczano goździki i rajstopy. Zapytaliśmy zatem w kwiaciarniach o popyt na słynne goździki.

- Wracają bardzo mocno do łask na styl zapomniany, czyli ozdobione tylko wąską wstążką - potwierdza Łukasz Grabina, florysta z Maxi Flowers.

Tradycja tradycją, jednak trendy na kwiaty zmieniają się z roku na rok. Jakie kwiaty szczególnie polecane są w tym sezonie?
- Tegoroczne kwiatowe trendy to storczyki, jednak cały czas królują tulipany, w postaci bukietów czy pojedynczych sztuk. Od dwóch lat także kwiaty doniczkowe cieszą się powodzeniem - mówi pan Łukasz.

Pomimo dużego wyboru, panowie bardzo często potrzebują fachowej porady.
- Mężczyźni nie wiedzą, czego chcą, niewielu z nich jest zdecydowanych - opowiada florysta z Maxi Flowers. - Czasem wchodzą tylko i mówią, że chcą trzy tulipany, ale głównie wybór pozostawiają nam. Jeżeli chodzi o bukiet, zdają się na florystkę.

Oprócz tulipanów i goździków w rękach panów często zauważa się także róże.
- Moja żona bardzo lubi róże, ale kwiatek jest tylko dodatkiem do prezentu - mówi pan Karol, jeden z klientów, którego spotkaliśmy idącego z kwiatkiem na rynku Jeżyckim.

A jakie prezenty poza kwiatami uważają za najodpowiedniejsze na Dzień Kobiet Użytkowniczki i Użytkownicy portalu MM Poznań? Czekamy na Wasze komentarze.

Czytaj też:

Cinema City z atrakcjami na Dzień Kobiet

Nie wiesz co dać swojej przyjaciółce w prezencie na Dzień Kobiet? Zgłoś ją do „Metamorfoz” z Cinema City! A gdy już będziesz w kinie, skorzystaj z bezpłatnych porad dietetyków i trenerów personalnych.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!