Makabrycznego odkrycia dokonały dzieci na boisku jednego ze swarzędzkich osiedli. Podczas zabawy wykopały ludzką kość. To nie pierwsze takie znalezisko w tej okolicy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili jednoznacznie, że znaleziona na terenie placu kość jest kością ludzką. Ile ma lat i skąd się tam wzięła - to dopiero będą badać specjaliści. Rok temu w tym samym miejscu również znaleziono ludzkie kości.

- Szczątki znalezione w ubiegłym roku pochodziły sprzed mniej więcej 30 lat, tak ocenili specjaliści - powiedział podinspektor Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. - Udało nam się ustalić, że ziemię na teren tego placu skądś przywieziono i to zapewne w niej znajdowały się te szczątki. Teraz będziemy sprawdzać, skąd przyjechała ta ziemia i skąd się w niej wzięły szczątki.

Plac zabaw zostanie też starannie przekopany i przeszukany, by odnaleźć pozostałe szczątki ludzkie - jeśli jeszcze jakieś się tam znajdują.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!