Oceniamy lechitów: Djurdjević i Stilić najlepsi

Oceniał Maciej Lehmann
Ivan Djurdjević
Ivan Djurdjević M. Zakrzewski
Lechici bez problemów rozprawili się z Koroną Kielce 4:0 (2:0). Najwyżej oceniliśmy grę Ivana Djurdjevica i Semira Stilica.

Jasmin Buric 6
W końcówce pierwszej połowy ładnie obronił strzał Korzyma. Więcej efektownych interwencji już nie miał, bo Korona bardzo słabo grała w ataku. Kiedy Niedzielan dochodził do sytuacji strzeleckich uderzał niecelnie.

Grzegorz Wojtkowiak 6
Powoli wraca do reprezentacyjnej formy. Wczoraj jeden z najlepszych piłkarzy na murawie. Podobały się jego rajdy na prawym skrzydle i pewne interwencje w defensywie.

Hubert Wołąkiewicz 5
Póki był na boisku, prezentował się dobrze. Zszedł z murawy już w 32. minucie wyraźnie utykając. Zastępujący go Bartosz Bosacki grał poprawnie. Kilka razy pokazał, że jest szybszy od Niedzielana.

Ivan Djurdjević 7
Na środku obrony też czuje się jak ryba w wodzie. Miał mnóstwo świetnych interwencji, po odzyskaniu piłki starał się ją dokładnie i szybko rozegrać. Świetny mecz okraszony golem.

Luis Henriquez 6
Także on z powodu kontuzji musiał zejść z boiska . Rozegrał dobre zawody. Miał udział przy dwóch golach strzelonych przez Lecha, więc trzeba go pozytywnie ocenić. W końcówce sezonu bardzo skuteczny.

Semir Stilić 7
Wczoraj prawdopodobnie rozegrał ostatni mecz w barwach Lecha. Dostał zielone światło na transfer - przyznał dyrektor sportowy Marek Pogorzelczyk. Z poznańską publicznością pożegnał się golem.

Rafał Murawski 5
Nie jest w najwyższej formie. Grał tak jak w poprzednich meczach, czyli udane zagrania przeplatał z niecelnymi podaniami. Lech zdobył cztery gole, a jednak nie udało mu się zaliczyć nawet asysty.

Dimitrije Injac 5
Podobać się mogło jego zagranie do Wilka w 7. minucie, ale arbiter nie odgwizdał rzutu karnego. Nie musiał się zbytnio wysilać, bo pomocnicy Korony wyglądali tak jakby przyjechali na wakacje.

Mateusz Możdżeń 5
W 23. minucie po podaniu Stilica miał fantastyczną sytuację do strzelenia gola. Niestety, trafił tylko w słupek podtrzymujący bramkę. Dużo biegał, chciał pokazać, że zasługuje na grę w podstawowej jedenastce.

Jakub Wilk 6
Miał udział przy pierwszym golu, strzelił czwartą bramkę dobijając uderzenie głową Artjomsa Rudnevsa. Silny punkt drużyny, końcówkę sezonu miał udaną, szkoda, że w meczach bez większej stawki.

Artjoms Rudnevs 6
W pierwszej odsłonie nic wielkiego nie pokazał. Dużo lepszy był po przerwie. Strzelił swojego 11. gola w ekstraklasie wykorzystując dobre podanie Luisa Henriqueza. Kiedy trafia do siatki, Lech nie przegrywa.

Zmiennicy:
Bartosz Bosacki 6 - zastąpił Huberta Wołąkiewicza i spisał się bardzo dobrze.

Seweryn Gancarczyk - nie miał czasu na rozgrzewkę, ale nie zawiódł. Po jego dośrodkowaniu Rudnevs strzelił w poprzeczkę, a dobitkę na gola zamienił Wilk

Jacek Kiełb - szkoda, że dostał szansę dopiero w 78. min.

(Skala ocen 1-10)