Czołgi, wozy opancerzone, zawody sportowe, przejażdżki na kucyku, bryczką lub wozem żandarmerii wojskowej – to główne atrakcje Dnia Otwartego koszar poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Dzień otwarty koszar połączono z festynem z okazji Dnia Dziecka. Najmłodszych zresztą tutaj nie brakowało.

 

- Jak dorosnę to będę czołgowym! – deklaruje z przejęciem pięcioletni Krzyś, przymierzając czapkę czołgisty. Na festyn do CSWL przyszedł z mamą.

 

- To stereotyp, że tylko mężczyźni interesują się wojskiem, a kobiety to najlepiej powinny siedzieć w domu i gotować swoim mężom obiadki – śmieje się Małgorzata, mama Krzysia. – A na poważnie, to przychodzę tu za każdym razem, gdy jest coś organizowane. Dziecko się wyszaleje, ja odpocznę.

 

 

Stojące na placu wojskowe pojazdy przeżywały największe oblężenie dzieci. W końcu nie zawsze można wejść do środka czołgu i zajrzeć wszędzie tam, gdzie tylko się zechce. Starsi najchętniej odwiedzali Muzeum Broni Pancernej. Z uwagi na niepewną pogodę tym razem wojskowi zrezygnowali z wystawiania przed muzealne budynki zabytkowych opancerzonych limuzyn. Ale nie zniechęciło to poznaniaków.

 

- No rób szybciej to zdjęcie, bo kolejkę zatrzymujesz – strofuje młodego mężczyznę dziewczyna od kilku minut pozująca do fotografii przed jedną z limuzyn. W końcu błyska światło lampy i kolejka chętnych do zrobienia zdjęcia przesuwa się. – A teraz muszę mieć z tym czołgiem – komenderuje dziewczyna.

 

Rozmawiając z nami wyjaśnia, że jest ze swoim chłopakiem z wizytą u znajomych z Poznania. Mieszka w Warszawie, ale tam nigdy nie trafiła na podobną imprezę, chociaż, jak przyznaje, nigdy się wojskiem nie interesowała. Na wycieczkę do koszar wyciągnęła ją koleżanka. Na początku nie chciała iść, bo wczoraj wieczorem trochę poszalała w poznańskich klubach, ale teraz tego nie żałuje.

 

- Też mógłbyś się wziąć za siebie i zacząć wyglądać jak oni – wskazując głową stojących niedaleko żołnierzy, strofuje swojego chłopaka. - Teraz jeszcze po grochówce i trzeba szykować się na wieczorny clubbing – zapowiada.

 

 

Następna okazja do wizyty w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych już za tydzień. Przy ul. Wojska Polskiego w następna sobotę (13 czerwca) odbędą się bowiem centralne obchody Święta Żandarmerii Wojskowej połączone z piknikiem. Poznaniacy będą mogli obejrzeć m.in. defiladę z wykorzystaniem zabytkowych pojazdów wojskowych, musztrę paradną Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, pokazy w wykonaniu grup rekonstrukcji historycznej, działania plutonów Żandarmerii oraz Plutonu Konnego Policji, pododdziału antyterrorystycznego (z wykorzystaniem śmigłowca). Przewidziano również demonstracje umiejętności skoczków spadochronowych i mistrzów walki.

 

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, wystarczy kliknąć w miniaturki pod artykułem.

 
Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

viderika28

:). Zabawa czadowa w szczegulnosci wojsko postarała sie o atrakcje dla najmlodszych a dla nich było wazne czy trzeba za wszystko płacic np. dmuchana zjezdalnia czy kuce oraz doroszka.. Świetna zabawa...