Tego nikt się nie spodziewał! Podczas lipcowego turnieju Poznań Porsche Open na kortach Olimpii wystąpi Gaston Gaudio – zwycięzca wielkoszlemowego French Open sprzed pięciu lat.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Poznański turniej to zaledwie challenger, czyli mogą w nim wystąpić tenisiści zajmujący miejsca niższe niż 50. w rankingu ATP. Wyklucza to udział aktualnie największych gwiazd światowego tenisa, ale zdarza się, że do Poznania przyjeżdżają zawodnicy, którzy po dłuższym okresie przerwy wracają na korty.

Tak było chociażby przed dwoma laty, gdy na Porsche Open przyjechał Słowak Dominik Hrbaty, który zresztą być może przyjedzie także w tym roku.

- Jest na to szansa, choć Dominik, niestety, nie ma już szans na „dziką kartę” – wyjaśnia dyrektor Poznań Porsche Open, Krzysztof Jordan.

Jedną z „dzikich kart” otrzyma bowiem osoba, przy której nazwisko Hrbatego zdecydowanie blednie. Oficjalnie potwierdzono, że na Poznań Porsche Open 2009 zobaczymy Argentyńczyka Gastona Gaudio, który przed pięcioma laty wygrał wielkoszlemowy turniej French Open. Pokonał wówczas swojego rodaka Guillermo Corię w pięciu setach, choć pierwszego przegrał 0:6. Rok później doszedł do swojej najwyższej pozycji w rankingu ATP – zajmował piąte miejsce.

Później wiodło mu się już nieco gorzej. Od października 2008 r. do lutego 2009 r. nie występował na kortach, przez co obecnie jest na dopiero 348. miejscu w rankingu ATP. I tylko dzięki temu możliwy jest jego występ w Poznaniu, gdzie zagra z „dziką kartą” przyznaną przez organizatorów. Dzięki temu nie będzie musiał przebijać się przez eliminacje. To pierwszy przypadek w historii poznańskiego challengera, że weźmie w nim udział zawodnik, który wygrał turniej Wielkiego Szlema. Jak udało się załatwić na turniej tak znanego zawodnika?

- To już kwestia udanej dyplomacji, więcej nie mogę powiedzieć – mówi z uśmiechem Jordan.

Ciągle nie wiadomo, jacy Polacy pojawią się na poznańskim turnieju, przede wszystkim, czy zjawi się najlepszy obecnie polski tenisista – Łukasz Kubot.

- Mamy zarezerwowaną dla niego jedną „dziką kartę”, ale czy przyjedzie, tego jeszcze nie możemy potwierdzić – wyjaśnia Jordan. – Chcemy też, aby kolejną „dzikę kartę” dostał jerzy Janowicz.

Ten ostatni to finalista juniorskich turniejów wielkoszlemowych French Open 2008 i US Open 2007 oraz wielka nadzieja polskiego tenisa męskiego.

Na oficjalne potwierdzenia konkretnych nazwisk trzeba jednak jeszcze poczekać. Turniej Poznań Porsche Open 2009 rozpocznie się 18 lipca na kortach TS Olimpia. Pula nagród wyniesie 100 tysięcy dolarów. 


Więcej o turnieju Poznań Porsche Open 2009 w artykule:

Miasto dofinansuje tenisowy Porsche Open

Dzięki wsparciu dotacją z budżetu miasta w tym roku w Poznaniu ponownie odbędzie się tenisowy turniej Porsche Open. Być może ponownie weźmie w nim udział Dominik Hrbaty.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Filip Nowicki

    i co z tego?. Nie wiem, czym się podniecać. W Polsce tenis to sport, którym interesują się tylko aktorzy i biznesmeni. Normalnych kibiców ten gość i tak nie przyciągnie.