90 minut Wilka w reprezentacyjnym debiucie

Pomocnik Lecha Jakub Wilk w sobotę zagrał po raz pierwszy w reprezentacji Polski. W meczu przeciwko Litwie „Wilczek” przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.

Spotkanie okazało się bardzo słabym widowiskiem i zakończyło się sprawiedliwym remisem 1:1. Gola dla polskiej reprezentacji zdobył w 11. minucie Paweł Brożek. Kwadrans później padło wyrównanie, a strzelcem bramki dla Litwy okazał się Arunas Klimavicius.

Jakub Wilk swój debiut może zaliczyć do udanych. W 72. minucie to właśnie młody zawodnik Kolejorza uratował Polaków przed stratą drugiego gola, wybijając piłkę zmierzającą do pustej bramki.

100

Polska: Radosław Cierzniak (46. Sebastian Przyrowski) - Piotr Celeban, Tomasz Jodłowiec, Marcin Komorowski (46. Maciej Małkowski) - Piotr Polczak, Rafał Boguski (46. Roger Guerreiro), Łukasz Trałka (46. Łukasz Garguła), Jakub Wilk, Szymon Pawłowski (46. Wojciech Łobodziński), Antoni Łukasiewicz - Paweł Brożek (68. Tomasz Zahorski).

Litwa: Zydrunas Karcemarskas - Nerijus Radżius (46. Andrius Joksas), Vidas Alunderis, Irmantas Zelmikas, Arunas Klimavicius - Deividas Cesnauskis (65. Kestutis Ivaskevicius), Linas Pilibaitis (66. Mindaugas Kalonas), Mindaugas Panka, Mantas Savenas (85. Tomas Tamosauskas), Darvydas Sernas (78. Vitalijus Kavaliauskas) - Andrius Velicka (46. Valdas Trakys).

Już dziś Jakub Wilk ma dołączyć do reszty piłkarzy Lecha trenujących w tureckim Belek. W drodze z Portugalii, gdzie przebywa na zgrupowaniu kadra Leo Bennhakkera minie się z Robertem Lewandowskim, Rafałem Murawskim i Grzegorzem Wojtkowiakiem, którzy otrzymali powołanie na mecz Polska – Walia. Spotkanie to zostanie rozegrane 11 lutego i ma stanowić ostatni sprawdzian reprezentacji przed wiosennymi meczami w eliminacjach mistrzostw świata 2010 r.