Adam Wójcik nawrzucał PBG Basket

Turniej Kasztelan Basketball Cup koszykarze PBG Basket Poznań rozpoczęli od porażki z Turowem Zgorzelec 70:86. 19 punktów dla rywali zdobył Adam Wójcik, który w ubiegłym sezonie grał w Poznaniu.

Kasztelan Basketball Cup to bardzo silnie obsadzony turniej, który odbywa się we Włocławku. Poza gospodarzami, czyli Anwilem, występują w nim PBG Basket Poznań, Turów Zgorzelec i Trefl Sopot.

W pierwszym meczu rywalami poznaniaków był Turów. Mecz dość nieoczekiwanie bardzo dobrze ułożył się dla podopiecznych Eugeniusza Kijewskiego. Pierwszą kwartę poznaniacy wygrali 26:21. Było to zasługą dobrej gry m.in. Zbigniewa Białka i Huberta Radke – dwaj ostatni w hali we Włocławku czują się wyjątkowo dobrze, bo w przeszłości grali w Anwilu.

W drugiej kwarcie Turów zdołał odrobić zaledwie dwa punkty straty, co pozwalało mieć nadzieję, że mecz będzie zacięty do samego końca. Niestety, nic takiego nie nastąpiło. Przewaga rywali rosła z każdą minutą, którzy prowadzili już po trzeciej kwarcie siedmioma punktami.

Ostatnie dziesięć minut to prawdziwy pogrom poznaniaków. Turów w ostatniej kwarcie zdobył aż o 16 punktów więcej niż poznaniacy i wygrał całe spotkanie 86:70. W ekipie ze Zgorzelca najwięcej punktów zdobyli Robert Witka (22) i były gracz PBG Basket Adam Wójcik (19). Dla drużyny z Poznania najwięcej punktów zdobyli Andrija Cirić (19) i Zbigniew Białek (16).

PBG Basket Poznań - Turów Zgorzelec 70:86
Kwarty: 26:21, 17:19, 17:26, 10:26.

PBG Basket: Kljajević 19, Białek 16, Waczyński 8, Szawarski 7, Cirić 6, Radke 6, Graves 5, Duvnjak 3.

Turów: Witka 22, Wójcik 19, Deane 11, Gray 9, Bochno 8, Leończyk 5, Roszyk 4, Strzelecki 4, Jarmakowicz 2, Wysocki 2.

W sobotę o godz. 18.30 PBG Basket zmierzy się z Anwielm Włocławek, a w niedzielę o 15.45 odbędzie się ostatnie spotkanie z Treflem Sopot.