Kenijczycy wygrali poznański Półmaraton. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba biegaczy

RED
Dennis Mwanzia Musau zwyciężył 4. Poznań Półmaraton z czasem 01:03:14. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba uczestników.

Wśród mężczyzn triumfował Dennis Mwanzia Musau z Kenii z czasem 01:03:14. Wyprzedził on swoich rodaków: Gadengoi Ngorokonyang Loitarenga (01:03:15) oraz Hosea Tuei (01:04:38).

Wśród pań bezkonkurencyjne były także Kenijki. Wygrała Eunice Cheyech Kales (01:12:54), druga była Caroline Chepkwony (01:12:56) a na trzecim miejscu bieg ukończyła Rosjanka Nadjerzda Trilinskaja (01:14:57).

W niedzielnych zawodach wzięło udział ponad 4 tysiące uczestników z 18 państw. W przepisowym czasie 3 godzin dystans 21,097 km pokonało ponad 3700, co jest też nowym rekordem w historii poznańskich zawodów. Zawodnicy pobiegli tą samą trasą, na której jest rozgrywany poznański maraton, tym razem jednak zamiast dwóch okrążeń uczestnicy musieli pokonać jedno.

Na trasie zawodników dopingowały tłumy poznaniaków, a do biegu zagrzewało 16 zespołów muzycznych, rozmieszczonych na całej trasie. W zawodach wzięli także udział Prezydent Poznania Ryszard Grobelny oraz jego zastępca Mirosław Kruszyński, który zadebiutował w poznańskim półmaratonie.