Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Automatyczna toaleta w parku Sołackim wystraszyła poznaniankę

Katarzyna Dobroń
Niecodzienna przygoda w szalecie miejskim przytrafiła się jednej z mieszkanek Jeżyc. Toaleta w parku Sołackim nie wydała reszty, drzwi otwierały się i zamykały kilkakrotnie, a na koniec system czyszczenia toalety zrobił jej śmigusa dyngusa.

- Tuż przed Wielkanocą wybrałam się do parku Sołackiego na spacer. Chciałam skorzystać z toalety więc wrzuciłam 2 złote, ale nie dostałam reszty. Później śmiałam się, że dodatkowe atrakcje były w ramach nadpłaty - opowiada Krystyna Adamek.

Zobacz też: Park Sołacki w Poznaniu

- Przez wiele lat w parku Sołackim działał tradycyjny szalet w którym opłatę pobierał pracownik. W maju ubiegłego roku zamontowano tu Automatyczną Toaletę Miejską z panelem na monety. Trwająca 15 minut wizyta kosztuje 1,5 zł. Automat nie wydaje reszty.

- Kiedy weszłam do środka drzwi się zamknęły, a po chwili znowu się otworzyły i tak kilkakrotnie. Nagle spod zamontowanych pod drzwiami spryskiwaczy trysnęła woda. Byłam przemoczona do suchej nitki. Uciekłam stamtąd w lekkim szoku i szybko już tam nie wrócę - mówi poznaniaka. - Po parku Sołackim spaceruje wiele starszych osób, które często muszą skorzystać z toalety. Takie sytuacje mogą przyprawić je o zawał serca - dodaje.

Czytaj: Niespodzianka w biletomacie przy Fredry

Pani Krystyna zgłosiła się do redakcji, ponieważ nigdzie nie znalazła informacji, kto odpowiada za stan toalet. Zarządcą jest Zakład Usługi Komunalne.

- Uruchamianie systemu czyszczenia odbywa się poprzez wykorzystanie dwóch czujników: ruchu - zamontowanego w suficie oraz wagi - zamontowanej w podłodze, a jego uruchomienie następuje po zamknięciu się drzwi toalety i zarejestrowaniu sygnałów z tychże czujników, że nikt się w niej nie znajduje - tłumaczy Agnieszka Pomaska, kierownik ds. sanitarnych Usług Komunalnych. I dodaje: - Każdy użytkownik po wprowadzeniu opłaty korzysta z niej tylko raz. Następna osoba może skorzystać po wyjściu poprzednika i zakończeniu cyklu sprzątania. Zawrócenie po wyjściu jest traktowane przez automat jako próba skorzystania bez uiszczenia opłaty. Stąd uruchomienie trybu awaryjnego.

Agnieszka Pomaska przyznaje też, że planowane jest umieszczenie tabliczek z numerem telefonu na który będzie można zgłaszać ewentualne uwagi.

- Oczywiście uzyskana informacja została przekazana dostawcy toalet, który je równocześnie serwisuje w ramach zawartego kontraktu, aby sprawdził sprawność toalety w parku Sołackim - mówi Agnieszka Pomaska.

Widzisz coś ciekawego, zaskakującego, dziwnego? Pisz na [email protected], dodaj swój artykuł lub zostaw nam wiadomość na Facebooku


ZEBRAliśmy nasze serwisy w jednym miejscu:
Wszystko o Lechu Poznań - BUŁGARSKA.PL: polub serwis na Facebooku
Filmy z Poznania i całej Wielkopolski - GŁOS.TV: polub serwis na Facebooku
Inwestycje i budownictwo w Wielkopolsce - DOM
Baw się i wygrywaj nagrody - KONKURSY

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto