AZS UAM vs. MKS Będzin: Poznaniacy odpadli z Pucharu Polski [zdjęcia]

agol9013
agol9013
Siatkarze AZS UAM Poznań nie zrewanżowali się za sobotnią porażkę i 5 listopada ulegli zawodnikom z Będzina 1:3.

Mecz, który siatkarze AZS rozegrali z MKS Banimex Będzin w ramach rywalizacji pucharowej, nieco różnił się od spotkania ligowego obu tych drużyn (choć kolejne pojedynki dzielił zaledwie dzień). Pomijając trzeci set, który padł łupem gospodarzy, biało-niebieskim nie udawało się - zwłaszcza w końcówkach kolejnych partii - nawiązać równanej walki z rywalem.

Ostatni, czwarty set był tego doskonałym odzwierciedleniem. Patrząc na nieporadność poznaniaków, miało się wrażenie, że chłopcy chcą jak najszybciej opuścić parkiet i zapomnieć o upokorzeniu związanym z kolejną porażką. W obozie przeciwnika nie milkły okrzyki triumfu, deprymujące zawodników stojących po przeciwnej stronie siatki. Podopieczni Damiana Lisieckiego byli bezsilni. Przegrali tę partię 12:25 i w rezultacie cały mecz 1:3.

**

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, przejdź do galerii.

Porażka w meczu z MKS-em oznacza dla akademików koniec występów w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. Siatkarze z Będzina zmierzą się w kolejnej rundzie ze Stalą AZS PWSZ Nysa.

Poznaniakom pozostaje walka o pierwsze zwycięstwo w sezonie ligowym. Kolejna okazja już w najbliższą sobotę, kiedy to AZS UAM Poznań zmierzy się na wyjeździe z Camperem Wyszków.

AZS UAM Poznań - MKS Banimex Będzin 1:3 (21:25, 22:25, 25:22, 12:25)

AZS: Makowski, Schulz, Bukowski, Vlk, Ożarski, Józefczak, Mischke (libero) oraz Wojdyński, Rutecki, Wojnowski, Mędrzyk

MKS: Syguła M., Zborowski, Szybyła, Sacharewicz, Tomczyk, Kantor, Głód (libero) oraz Syguła D.