AZS UAM vs. Ślepsk Suwałki: Nowy początek? [zdjęcia]

agol9013
agol9013
Siatkarze AZS UAM zwyciężyli w sobotnim pojedynku ze Ślepskiem Suwałki 3:1. Był to pierwszy mecz poznaniaków pod wodzą nowego trenera, Nicoli Vettoriego.

Choć rywalizację od zwycięstwa w pierwszym secie rozpoczęli goście (25:16), ostatecznie to akademicy z Poznania mogą dopisać do swojego dorobku trzy punkty za zwycięstwo w całym pojedynku. Po bardzo dobrej pierwszej odsłonie meczu podopieczni Tomasza Wasilkowskiego zdecydowanie spuścili z tonu. Popełniali błędy w polu serwisowym, nie najlepiej radzili sobie też z zagrywkami przeciwników. Może właśnie tego potrzebowali biało-niebiescy, by pokazać, co potrafią.

Siatkarze AZS UAM Poznań otwierali każdy kolejny set pewniejsi siebie. Wypracowaną szybko przewagę utrzymywali dzięki wysokiej koncentracji i ogromnej woli walki. Doskonałą zmianę za duet Makowski-Schulz dali Walendzik i Rutecki. Tego ostatniego w zdobywaniu punktów po atakach ze skrzydeł bardzo dobrze wspierał Pachliński, który w obecny sezon wchodził przecież jako libero. Na parkiecie pojawiał się też były szkoleniowiec akademików, Damian Lisiecki, pełniący obecnie funkcję drugiego trenera. Wspomagał drużynę w przyjęciu.

Wygrana w sobotnim meczu jest dla poznaniaków dopiero drugim triumfem w obecnym sezonie. Nowy trener, Nicola Vettori, ma uchronić AZS UAM Poznań przed spadkiem do II ligi. Siatkarze trenują z nim od tygodnia. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z zawodnikami MKS Będzin.

AZS UAM Poznań – Ślepsk Suwałki 3:1 (16:25, 25:21, 25:22, 26:24)

AZS: Schulz, Makowski, Bukowski, Pachliński, Józefczak, Vlk, Mischke (L) oraz Rutecki, Walendzik, Lisiecki.

Ślepsk: Schamlewski, Ratajczak, Skrzypkowski, Leszczawski, Buchowski , Winnik, Dembiec (L) oraz Wasilewski, Jurkojć, Górski, Peszko, Sobański.