Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Biblioteka Uniwersytecka otwiera się na studentów

Emilia Pietrzak
Emilia Pietrzak
Wydłużone godziny pracy i udostępnienie dodatkowych pomieszczeń dla osób uczących się w grupach - Biblioteka Uniwersytecka uwzględniła prośby studentów.

Krótkie godziny otwarcia biblioteki, brak miejsca do nauki - to tylko niektóre problemy studentów w czasie sesji. Podczas kończącej się właśnie sesji zimowej biblioteka była co prawda otwarta do godz. 22, co cieszyło się dużym zainteresowaniem studentów, ale żacy przyznawali, że gdyby mogli, to nad książkami siedzieliby znacznie dłużej. Dlatego Parlament Studencki UAM spotkał się w środę z dyrekcją Biblioteki Uniwerysteckiej.

Jakie decyzje zostały podjęte?
- Wydłużyliśmy godziny pracy biblioteki, natomiast w czasie sesji letniej będzie ona czynna do godz. 2 w nocy - zapowiada Artur Jazdon, dyrektor placówki.

Godziny pracy wypożyczalni jak i czytelni przedłużono do godz. 20 oraz przywrócono niedzielne dyżury trwające od 10 do 13.

To nie wszystkie zmiany mające ułatwić naukę studentom.
- Do dyspozycji będę dodatkowe pomieszczenia umieszczone na parterze, przeznaczone do nauki indywidualnej i grupowej - mówi dyrektor biblioteki.

W takich pomieszczeniach nie będzie obowiązywała bezwględna cisza wymagana normalnie w czytelni. Ma to pomóc studentom, którzy wolą uczyć się w grupie lub przychodzą do biblioteki, aby wspólnie pracować nad różnego rodzaju projektami. 

Studenci oczywiście nie ukrywają radości, że tyle ich postulatów uda się wcielić w życie.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji podjętych podczas spotkania - komentuje Marta Gruszczyńska, przewodnicząca Parlamentu Studenckiego. - Biblioteka jest przychylna studentom, po wprowadzeniu zmian będzie tylko lepiej.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie w bibliotece zostaną wprowadzone także kolejne zmiany.
- Jesteśmy otwarci na dalsze propozycje studentów - zapewnia Artur Jazdon.

- Biblioteka jest dla swoich czytelników, dla ludzi, którzy chcą z niej korzystać - dodaje także Piotr Karwasiński, wicedyrektor biblioteki.

Oznaką otwarcia biblioteki na młodego czytelnika są także kolejne unowocześnienia. Oprócz możliwości rezerwacji książki i jej odbioru, od marca dostępna będzie również taka rezerwacja na książki w czytelni, co pozwoli studentom zaoszczędzić czasu. 

Zlikwidowano także konieczność deklaracji pisemnej przy rejestracji do biblioteki, wystarczy wysłać takie oświadczenie online. W najbliższej przyszłości planowane jest również zmodernizowane płatności - czytelnik będzie miał możliwość dokonania zapłaty drogą elektroniczną.

Biblioteka wkrótce odda do użytku także remontowaną czytelnię.






**

**

 

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto