MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Rataj wybrali wariant strefy płatnego parkowania. Będzie kolejne głosowanie

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Strefa ma rozwiązać problem zatłoczonych parkingów na ratajskich osiedlach
Strefa ma rozwiązać problem zatłoczonych parkingów na ratajskich osiedlach Adam Jastrzębowski/Robert Woźniak
Mieszkańcy poznańskich Rataj podjęli ważną decyzję dotyczącą wprowadzenia Spółdzielczej Strefy Parkowania (SSP). Po przeprowadzonych konsultacjach społecznych wybrali wariant, który zakłada brak opłat za parkowanie w niedziele i święta. Teraz przed nimi kolejne wyzwanie – druga ankieta, która określi szczegóły wprowadzenia strefy na osiedlu Piastowskim.

W ostatnim czasie mieszkańcy Rataj mieli okazję wyrazić swoje zdanie na temat przyszłości parkowania w ich części miasta. Spółdzielnia Mieszkaniowa Osiedle Młodych w Poznaniu zaproponowała trzy warianty funkcjonowania Spółdzielczej Strefy Parkowania. Udział w pierwszej ankiecie był otwarty dla wszystkich mieszkańców spółdzielni, co miało na celu wyłonienie najbardziej pożądanego przez społeczność modelu.

Czytaj więcej o strefie płatnego parkowania na Ratajach:

Wyniki przeprowadzonej na początku kwietnia ankiety nie pozostawiają wątpliwości – mieszkańcy zdecydowanie opowiedzieli się za wariantem numer 3. Oznacza to, że większość jest za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania, która jednak nie będzie obowiązywać w niedziele i święta. Taki model wydaje się być kompromisem między potrzebą regulacji parkowania a poszanowaniem tradycji i dni wolnych od pracy.

Jako pierwsze pod lupę zostanie wzięte osiedle Piastowskie. To właśnie jego mieszkańcy zdecydują w drugiej ankiecie, czy SSP zostanie wprowadzona na ich terenie. Ta decyzja będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości parkowania na osiedlu oraz w okolicy.

Inicjatywa Spółdzielni Mieszkaniowej Osiedle Młodych w Poznaniu wyróżnia się dwuetapowym podejściem do decyzji o wprowadzeniu strefy. Pierwsza ankieta miała na celu ogólne wysondowanie preferencji mieszkańców, natomiast druga – skupienie się na konkretnym osiedlu, które jako pierwsze może zostać objęte nowymi przepisami.

– Spółdzielnia wdrożyła dwuetapowy sposób podjęcia decyzji w sprawie Spółdzielczej Strefy Parkowania, ponieważ uważamy, że o zasadach strefy powinni byli zdecydować wszyscy mieszkańcy spółdzielni, jednak, czy wprowadzić ją na danym osiedlu – wyłącznie jego mieszkańcy. Z racji tego, że mieszkaniec np. os. Orła Białego będzie mógł darmowo parkować np. na os. Piastowskim i odwrotnie, konieczne było, by on również wypowiedział się w pierwszej ankiecie – mówił Ireneusz Schiller, prezes zarządu Spółdzielni.

- Z kolei Aneta Gracz, przewodnicząca zespołu ds. SSP dodawała: - Kolejnym krokiem, który podejmie zespół ds. SSP będzie przygotowanie kampanii informacyjnej o szczegółach wybranego przez mieszkańców trzeciego wariantu oraz przygotowanie i zorganizowanie drugiej ankiety na os. Piastowskim.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Turystyczna Wielkopolska: Poznań

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto