Camacho szalał w Arenie

Koszykarze PBG Basket pokonali AZS Koszalin 78:74 w drugim meczu Memoriału im. Jacka Ponickiego. Aż 31 punktów zdobył w tym spotkaniu Joel Jones-Camacho.

Portorykańczyk nie trenował z całą drużyną przez ostatnie tygodnie, ponieważ przebywał na zgrupowaniu swojej reprezentacji narodowej. Jego przyjazd mocno się przeciągał.
- Dostał ultimatum, że jeśli w środę nie przyleci do Poznania, to nie będzie dla niego miejsca w naszej drużynie - mówił na początku tego tygodnia trener PBG Basket, Eugeniusz Kijewski.

Jones-Camacho jednak doleciał i pierwszą szansę gry dostał już wczoraj w meczu z Czarnymi Słupsk. Portorykańczyk należał do najlepszych na boisku, ale to było nic w porównaniu z tym, co pokazał w dzisiejszym meczu przeciwko AZS Koszalin. Camacho w dwóch pierwszych kwartach zdobył aż 25 punktów i to m.in. dzięki temu poznaniacy prowadzili po 20 minutach 50:41.

W trzeciej kwarcie obraz gry diamterlanie się zmienił. Koszalinianie zaczęli bardzo szybko odrabiać straty, doprowadzajac do stanu 52:50. Ostatecznie przed decydującą kwartą poznaniacy prowadzili siedmioma punktami. W ostatniej fazie meczu obie drużyny z wielkim trudem zdobywały punkty, ale AZS zdołała dojść zawodników PBG na dystans jednego punktu. W samej końcówce o wygranej poznaniaków zadecydowały dobrze wykonywane rzuty wolne przezRafała Bigusa i Wojciecha Szawarskiego, które pozwoliły na ostateczne zwycieśtwo 78:74.

- Wbrew pozorom uważam, że lepiej zagraliśmy w drugiej połowie. W pierwszej rywal grał słabiej - powinniśmy to wykorzystać i wypracować sobie większą przewagę. Jutro czeka nas trudny mecz z Prokomem, ale wierzymy, że jeżeli wyjdziemy w pełni zmobilizowani, to jesteśmy w stanie wygrać - powiedział po meczu Wojciech Szawarski.

PBG Basket Poznań - AZS Koszalin 78:74
Kwarty: 25:20, 25:21, 13:15, 15:18

Najwięcej punktów dla PBG Basket: Joel Jones 31, Alex McLean 12.
Najwięcej punktów dla AZS: Steffon Bradford 21, Javier Mojica 15.

W drugim dzisiejszym meczu w ramach Memoriału im. Jacka Ponickiego Asseco Prokom Sopot pokonał Energę Czarnych Słupsk 78:67.

Asseco Prokom Sopot - Energa Czarni Słupsk 78:67
Kwarty: 18:19, 23:15, 19:18, 18:15

Najwięcej punktów dla Asseco Prokom: David Logan 26, Koko Archibong 12;
Najwięcej punktów dla Energi: Jack Ingram 16, Mantas Cesnauskis 11.

Jutro decydujące mecze turnieju:

11.00
Energa Czarni Słupsk - AZS Koszalin

13.00
PBG Basket Poznań - Asseco Prokom Sopot

Wstęp do Areny na oba mecze jest bezpłatny!

O meczach pierwszego dnia Memoriału im. Jacka Ponickiego przeczytasz w artykule Czarni lepsi od poznaniaków