Czarni – PBG Basket 82:63: Zabójcza końcówka meczu w Słupsku

Damian Kulig
Damian Kulig archiwum/eM
Do 35. minuty koszykarze PBG Basket mieli jeszcze nadzieję na sprawienie niespodzianki, ale wyżej notowani Czarni nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

To był trzeci kolejny mecz, w którym poznaniakom przyszło zmierzyć się ze zdecydowanie mocniejszym kadrowo rywalem. Trzeba jednak przyznać, że po raz kolejny młody zespół PBG Basket wykazał się wielką ambicją i dzielnie stawiał opór przeciwnikom.

Pierwsza kwarta zakończyła się zaledwie jednopunktowym prowadzeniem Czarnych 23:22. W drugiej słupczanie dołożyli kolejne 7 „oczek”, ale poznaniacy nie poddawali się. Po 30 minutach wynik wynosił 57:53 dla Czarnych i wszystko było jeszcze możliwe. Po raz kolejny okazało się jednak, że siedmiu zawodników do grania to jednak za mało na ekstraligę, a zwłaszcza na pojedynek z przeciwnikiem klasy zespołu ze Słupska. Jeszcze w 35. minucie było 59:55, ale później w przeciągu minuty dwukrotnie za trzy punkty trafił Darnell Hinson, co dało Czarnym 10-punktową przewagę, która w końcówce już tylko rosła.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 82:63. Najwięcej punktów dla PBG Basket zdobył Damian Kulig (18), Aleksander Lichodzijewski (12) oraz Żarko Comagić (10). Najsilniejszym ogniwem Czarnych okazał się Hinson, który zdobył 24 punkty, z czego 18 to zasługa aż sześciu celnych „trójek”.

Energa Czarni Słupsk - PBG Basket Poznań 82:63

Kwarty: 23:22, 18:11, 16:20, 25:10

Czarni: Hinson 24, Burrell 12, Morrison 12, Cesnauskis 9, Kikowski 7, Leończyk 6, Roszyk 5, Weaver 4, Przyborowski 3.

PBG Basket: Kulig 18 , Lichodzijewski 12, Comagić 10, Sulowski 9, Micić 6, Smorawiński 4, Parzeński 4, Szydłowski 0, Nowicki 0.