Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czy koczowisko Romów ostatecznie zniknie z Poznania? Inwestor podjął ważną decyzję!

Chrystian Ufa
Chrystian Ufa
Brak decyzji środowiskowej oznacza, że inwestor nie będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę.
Brak decyzji środowiskowej oznacza, że inwestor nie będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę. Łukasz Gdak/zdjęcie archiwalne
Rozpatrzenie wniosku inwestora w sprawie wydania decyzji środowiskowej na budowę wielorodzinnych budynków przy ul. Lechickiej w Poznaniu zostało zawieszone. Bez tej decyzji deweloper nie może starać się o pozwolenie na budowę kompleksu na terenie zamieszkałym przez ludność romską.

Spis treści

Brak decyzji środowiskowej dla inwestora

Wydział Klimatu i Środowiska (WKiŚ) 15 lutego zawiesił postępowanie w sprawie decyzji środowiskowej dla przedsięwzięcia budowy "zespołu budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą" przy ul. Tymienieckiego w Poznaniu. Stało się tak na wniosek samego dewelopera.

- WKiŚ wydał postanowienie o zawieszeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia na wniosek inwestora

- przekazuje nam Joanna Żabierek, rzeczniczka Urzędu Miasta Poznania.

Na tę chwilę nieznane są powody decyzji inwestora, jednak 8 stycznia WKiŚ wezwał wnioskodawcę do złożenia wyjaśnień uzupełnienia karty informacyjnej w zakresie ochrony powietrza oraz ochrony przed hałasem.

Koczowisko Romów w Poznaniu na tę chwilę nie zostanie zlikwidowane

Jak informuje Grażyna Husak-Górna, zastępczyni dyrektorki Wydziału Klimatu i Środowiska UMP, te papiery były konieczne do "zajęcia stanowiska w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia"

Brak decyzji środowiskowej oznacza, że inwestor nie będzie mógł starać się o pozwolenie na budowę budynków wielorodzinnych na terenie, obecnie zamieszkałym przez ludność romską.

Wsparcie MOPR dla Romów

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu stale odwiedzają koczowisko Romów, pomagając ludziom m.in poprzez udzielanie świadczeń socjalnych oraz pomocy administracyjnej.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Obserwuj nas także na Google News

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Czy koczowisko Romów ostatecznie zniknie z Poznania? Inwestor podjął ważną decyzję! - Głos Wielkopolski

Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto