Polecamy

Zainteresowanym zostały udostępnione między innymi XIX-wieczne forty - Fort Ia, Fort Iva, Fort Va i Fort VIIa, ale mogą też poznać historię umocnień od średniowiecza, jeśli wybiorą się do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci © Robert Woźniak
[4/51]

Dni Twierdzy Poznań 2020: Gratka dla miłośników historii i fortyfikacji. Zajrzyj do niemieckiego schronu przeciwlotniczego. Zobacz zdjęcia!

Zainteresowanym zostały udostępnione między innymi XIX-wieczne forty - Fort Ia, Fort Iva, Fort Va i Fort VIIa, ale mogą też poznać historię umocnień od średniowiecza, jeśli wybiorą się do Rezerwatu Archeologicznego Genius loci. Muzeum Uzbrojenia na Cytadeli zaprasza do zobaczenia plenerowej ekspozycji. Warto też zajrzeć do Muzeum Armii Poznań czy do Śluzy Katedralnej – jednego z najlepiej zachowanych reliktów umocnień dziewiętnastowiecznej twierdzy.

Na zdjęciu: niemiecki schron przeciwlotniczy przy ul. Kościelnej.

Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Od ośmiu lat Dni Twierdzy Poznań są nie lada gratką dla miłośników historii i fortyfikacji. Także w tym roku organizatorzy przygotowali całe mnóstwo atrakcji. Co więcej pogoda mile zaskoczyła, zaświeciło słońce więc poznaniacy w sobotę wyruszyli na zwiedzanie fortów, schronów czy muzeów. Kto nie zdążył, może to nadrobić jeszcze w niedzielę.

Najnowsze wiadomości

reklama