Efektowny comeback Czerwonych Byków

nico
nico
W rozegranym w niedzielę, 20 września zamykającym sezon zasadniczy PLFA drugim meczu Czerwone Byki Poznań pokonały Mustangs Płock 25:12

Walczący o pierwsze miejsce w Grupie Północnej PLFA II płocczanie zdominowali rywali w pierwszej połowie meczu. Swoją supremację Mustangi potwierdziły, zdobywając dwa przyłożenia. Autorem obu touchdownów był dobrze dysponowany tego dnia Łukasz Pietrzak.

Po zmianie stron obraz gry uległ diametralnej zmianie. Inicjatywę przejęły Czerwone Byki i na dwie minuty i dziewięć sekund przed zakończeniem regulaminowego czasu gry wyrównały wynik spotkania. Skuteczne podwyższenie za jeden punkt wykonał bohater meczu Szymon Barczak i gospodarze wyszli na jednopunktowe prowadzenie.

Niecałą minutę później kolejne przyłożenie dla Czerwonych Byków zdobył Wojciech Boguś. Na tym gospodarze nie poprzestali – w ostatniej sekundzie meczu ponownie wnieśli piłkę w pole punktowe rywali, ustalając wynik meczu na 25:12.

W składzie Czerwonych Byków wyróżnił się Szymon Barczak, którzy m.in. trzykrotnie przechwytywał podania rozgrywających z Płocka. Świetnie zagrały też formacje specjalne poznaniaków, popisując się znakomitymi akcjami powrotnymi po wykopach i odkopnięciach rywali.

Dzisiejsza, niespodziewana porażka Mustangów spowodowała, że zespół nie zajął pierwszego miejsca w Grupie Północnej PLFA II, premiowanego automatycznym awansem do półfinałowej rundy drugoligowych play-offów. Już za tydzień borykający się z licznymi kontuzjami płocczanie podejmą Bielawa Owls z meczu rundy dzikich kart.

Dla Czerwonych Byków był to ostatni mecz w tym sezonie. Mimo czterech zwycięstw w sześciu meczach zespołowi nie udało się awansować do play-offów. O tym, że zagrają w nich Warsaw Spartans i Mustangs Płock zdecydował bilans małych punktów.

Czerwone Byki Poznań - Mustangs Płock 25:12 (0:6, 0:6, 6:0, 19:0)

IV kwarta
13:12 przyłożenie Patryka Barczak po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Szymon Barczak)
19:12 przyłożenie Wojciecha Bogusia po 26-jardowej akcji biegowej
25:12 przyłożenie Patryka Barczaka po 1-jardowej akcji biegowej

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia z meczu, kliknij w miniaturki pod artykułem.